Ocenění pro Lucii Kvitovou, Jitku Novotnou a Ondřeje Zykmunda

16.10.2021

Čím lépe vystudovaní absolventi nám ze zdejších škol polezou, tím lépe se nám tady bude žít neboli na kvalitě pedagogů záleží. Kdoví, jestli profese učitele není vůbec tou nejdůležitější.

S potěšením oznamujeme, že Jesenicko má dva čerstvě dekorované kantory přispívající k úrovni zdejšího vzdělávání. Kraj vyhlásil nejtalentovanější žáky a ocenil aktivní učitele. Mezi nimi ředitelku základní školy ve Zlatých Horách Jitku Novotnou - z rukou hejtmana Josefa Suchánka dostala ocenění za dlouhodobou práci s dětmi, které připravuje na školní olympiády hlavně v přírodovědě a humanitních oborech. To samé, ale ve sportu, už mnoho let s dětmi obětavě dělá zástupce ředitele javornické ZŠ Ondra Zykmund. I on šel v Olomouci na pódium pro čestné uznání.

Olomoucký kraj ocenil celkem 67 nadaných žáků a studentů, mezi nimi byla taky Lucie Kvitová, vynikající studentka Gymnázia Jeseník. Jejími pronikavými úspěchy je řada účastí na soutěžích a olympiádách, nechyběla v krajských kolech, posbírala 2.-3. místo v Matematickém klokanovi, 4. místo v Přírodovědeckém klokanovi, 5. místo ve Fyzikální olympiádě a bylo toho víc, například v biologii, chemii, logice... Blahopřejeme.

Na positivJE přinášíme důkazy o tom, jak na sobě místní školství maká, a na positivJE FESTIVALU mu předhodíme další porci inspirace, protože v diskusním panelu Moderní vzdělávání vystoupí 5 expertů.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.