Nová značka Kokrhout Lenky Kurečkové ve FlerMagu

09.04.2021

Ono se říká, že Jesenicko je plné šikovných lidí, kteří vědí, co si počít s rukama. To ale nesvedeme jen na čistý vzduch, realita bude více podobná příběhu Lenky Kurečkové, které covidem zrušené pracovní místo znemožnilo návrat do zaměstnání po mateřské dovolené. Okolnostmi byla tak trochu dotlačena k postavení se na vlastní nohy. A začátek vzbuzuje naděje.

Jsou v tom ruce, v tomhle případě šikovné švadlenkovské. To se některým maminkám stane, že po narození dětí jim zatouží vlastnoručně šít nějaké oblečky, doplňky, organizéry a tak. Lence se to náramně hodilo na podzim, kdy prakticky s výpovědí v ruce valila vyřídit živnostenský list a zaregistrovat doménu pro svojí novou značku, za jejímž vymyšlením stojí syn - Kokrhout. Tak se jmenuje značka, dítě je Vojta ;-)

Co udělá začínající handmade výrobce? Zaregistruje se na největším českém online tržišti rukodělných výrobků Fler a doufá, že se začnou hrnout objednávky. Lenka se proháčkovala, propletla a nakonec prošila k tvorbě hlavně dětského oblečení, jako jsou tepláky, sukně a šaty, ale frčí i čepice, čelenky a nákrčníky, klidně i v dospěláckých velikostech. S visačkou 'testováno na mých dětech' je autorkou i několika vpravdě originálních produktů. Jedním z nich je autíčkovník - jakási kapesní autodráha, kterou vezmete na dovolenou, do kavárny, na návštěvu... Ocení hlavně kluci a jejich rodiče. Pro holky Lenka Kurečková šije sponkovníky a pastelkovníky.

Že se Kokrhoutovi start povedl, potvrzuje i jeden úspěch. Platforma Fler si Lenku vybrala do svého online FlerMagu, v němž párkrát do roka představuje nadějné nováčky (čtěte zde).

Nás u srdce hřeje, že je tu další malý a milý odkaz na textilní minulost Jesenicka, a třeba bychom jménem Inovačního centra Olomouckého kraje všem zdejším zručným lidem s podobnými ambicemi chtěli říci, že chystáme workshopy, na nichž bychom jim s rozjezdem podnikání rádi pomohli. Třeba na téma marketing, péče o zákazníky a tak.

Tak nevíme, nechcete mrknout na Lenčin e-shop?

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.