Nová obytná čtvrť 'Pod Javoříkem' v Bělé pod Pradědem

27.10.2022

Rodí se další zajímavá adresa pro bydlení na dosah přírody, a přitom v centru Jesenicka. Obecní úřad Bělá pod Pradědem právě finišuje prodej třinácti pozemků nachystaných na výstavbu rodinných domů.

Našinec ví, pro novou lokalitu 'Pod Javoříkem' se vžil název "Za Peňákem". Sotva pár metrů od hlavní cesty je k dispozici 13 kompletně zasíťovaných pozemků i s příjezdovou cestou, čekají jen na majitele, kteří je vysoutěží. Průměrná velikost parcely je nějakých 1 400 m2. Obec vyhlásila jejich prodej obálkovou metodou, kdy se hledají nejvyšší nabídky za metr čtverečný. Minimální cena startuje na hodnotě 1 210 korun za m2 (včetně DPH), je potřeba nachystat odhadem 1,7 mil., spíš ale víc.

Kromě výše nabídky je celá kupní transakce zapodmínkována, zásadní je povinnost do tří let od podpisu mít stavební povolení, resp. do šesti let mít zkolaudovánu novostavbu. Motivace je jednoduchá, eliminovat spekulanty a novým obyvatelům lokality Pod Javoříkem co nejrychleji zajistit klidné bydlení bez dlouhotrvajících stavebních prací sousedů.

Netušíme, jak s poptávkou po pozemcích míchá současná ekonomická krize, z dlouhodobého pohledu se asi nemusíme nějaké neprodejnosti parcel a nemovitostí bát. Tím spíš, pokud půjde Jesenicko nahoru ;-)

Foto (zdroj): Unsplash (ilustrační snímek)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.