Nová Jeseníčačka Veronika Bláhová říká: Jesenicko je plné zajímavých lidí

11.02.2022

Zkusila si život na pohádkovém Novém Zélandu, zkusila si život ve vysněné Kanadě, zkusila si fajn život na Slovensku, nakonec dala přednost životu v Jeseníku, který do té doby měla rodačka z Plumlova navnímaný přes lyže, kolo a túry, když sem v dětství a mládí jezdila na hory.

positivJE FESTIVAL rád představuje zajímavé lidi navázané na Jesenicko. Veronika Bláhová je v navazování se tak trochu pořád na startu, nicméně po 9 měsících je tady docela rozkoukaná, a po té době ani o milimetr nezměnila svůj názor na to, že Jeseník je adresou jejího života.

Na pódiu Kina Pohoda, když popisovala svůj sportovně-cestovatelský život, párkrát zmínila, jak se v různých etapách zkoušela sebe samé ptát, jestli právě dělá to, co ji vnitřně naplňuje. Musela se ošklivě vybourat na kole, aby si začala všímat toho, nežije-li život až příliš podle představ jejího okolí. Žijeme jen jednou, a ne tak dlouho, abychom se měli trápit tím, co na naše chování říkají lidé kolem nás, jako by Veronika chtěla osvobodit naši mysl.

Dobré říct, že po příchodu do Jeseníku v červnu loňského roku se jí povedlo hodně rychle najít práci - od září učí na Střední průmyslové škole Jeseník, kde má na starosti tělocvik a matematiku. No eMku na přednášce vysekla velkou poklonu. A protože už ve školství trochu působila, neberme její slova jako zdvořilostní frázi.

Kdo máte chuť poslechnout si zajímavou životní jízdu Veroniky Bláhové, která aktuálně parkuje v Jeseníku, pusťte si záznam jejího vystoupení na positivJE FESTIVALU 2021.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.