Nová adresa Branná: Tomáš Tylingr žije Jesenicko na plné pecky

08.08.2023

Řekněte si, kolikrát to ještě potřebujete slyšet a my vám rádi posloužíme dalšími svědectvími o tom, jak Jesenicko dovede být perspektivním místem k životu. Když se tomu jde krapet naproti. No, možná trochu víc než krapet. Aspoň tak, jako tomu šel naproti rodilý Pražan Tomáš Tylingr, když od pražských dopravních zácp utekl do Jeseníků. Přitom má cosi odžito i na Novém Zélandu a v Kanadě.

Nutno říct, že tenhle přestup si musely naše hory odpracovat a trvalo jim to pár let. Tomáš si to tu po víkendech osahával a musel vidět, že pro jeho záliby, jako jsou skialpy, běh, kolo a chození po horách, je to tady prakticky ideální. A protože to se zájmy i s přístupem k životu má na vlas stejně i jeho paní Lucie, odměnili se ještě coby obyvatelé středních Čech svatbou na legendární Chatě Paprsek. Viděno zpětně to byl pouhý předkrm jejich příštích kroků, ale pro kontext důležité.

Svatební cesta trvala rok a půl, z čeho 10 měsíců strávili v Kanadě, kde střídavě pracovali a cestovali. Právě po návratu z příjemné země se jim nechtělo zpět do hlavního města, tak si pro sebe vymysleli testovací přistěhování sem. Začali společně v Kolovně v Hynčicích pod Sušinou. Když Lucie otěhotněla, to už bylo rozhodnuto, že zůstávají, začal se Tomáš poohlížet po nové práci. Na drzo obeslal s životopisem pár firem, které ho zaujaly. Byla mezi nimi i společnost Sunski provozující kromě jiného na Ramzové a v Branné lyžařské školy a půjčovny lyží a snowboardů. Můžete je znát i díky půjčovně koloběžek na Pradědu. S těmito Sunski si Tomáš plácnul a převzal zodpovědnost právě za lokality Ramzová, Branná, přičemž v Branné s rodinou i bydlí.

V rámci popisu práce se vrhnul do rozvoje firmy. Jedním z prostoru k růstu bylo vyhodnoceno také posílení letních aktivit. Přes vzorec 'léto + Jeseníky = cyklistika' zformoval Tomáš zajímavou spolupráci Sunski s Lipovskými stezkami. Firma s podporou obce Lipová-lázně a Penzionu Helios dohání resty v údržbě trailů a chystá na nich svůj první bajkový kemp pro malé děti. Směr, jímž právě Tomáš zavelel, je pro něj přirozený. Sám má kolo coby celoroční dopravní prostředek, tak chce se Sunski přispět k posílení vztahu k čistému způsobu dopravy právě u těch nejmenších.

Táta Olívie a Josefa čerpá benefity regionu přejícího aktivním lidem a doufá, že jeho děti budou hory milovat stejně jako jejich rodiče. Aby za pár let nemuseli s mámou Lucií řešit jejich odchod. Anebo vlastně jo, protože mnohdy až za kopcem člověk zjistí, co od života chce a jestli mu to může nabídnout tahle část Česka. Z tohoto pohledu nás uklidňuje, že dva lidé mající v občance místo narození Praha zakotví u nás a jsou za to šťastní. Na Tomáše je toho štěstí tak moc, že se vloni navíc stal dobrovolným členem Horské služby Jeseníky.

Tak Tylingrovi, ať děti rostou a Tome, ať je bajková školička na Lipovských stezkách (17.-18.8.) plná vysmátých dětí.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.