Nikola Bencelová odešla z Písečné do Brna, kde pomáhá ženám bojovat se stárnutím

01.08.2023

Věk je jenom číslovka, chlácholí se lidé staršího věku. S tvrzením jde souhlasit, jen se pro to musí něco dělat. Kolem ageingu (stárnutí) se utvořila celá disciplína. Způsobů, jak se udržovat v kondici, navzdory létům, je mnoho. Kdo nechce na plastiky a šponování kůže, ten se může vydat přirozenější cestou v podobě obličejové jógy. O té ví své Nikola Bencelová, rodačka z Písečné, kterou ale život odvál do Brna.

Když závodní plavkyně a členka dramaťáku při ZUŠ odcházela z Jesenicka studovat do Ostravy zdravotní školu, mohlo za to odhodlání pokračovat v rodinné tradici, jež velela převzít po babičce zubní laboratoř. I to k tomu směřovalo, jenže před ostrým nástupem do zaměstnání si Nikola odskočila do Brna na Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity, aby rozšířila svoje potenciální pole působnosti. Osud tomu chtěl, že se v jihomoravské metropoli zamilovala a už v ní zůstala. Na práci v zubní laboratoři došlo, došlo i na jiné štace, např. byla u otevírání brněnského zábavně-vědeckého parku VIDA!. A došlo i na rodičovskou dovolenou, která vychýlila kormidlo jejího profesního vývoje novým směrem.

Souviselo to s vlastními zdravotními problémy, a tak se začala zajímat o přírodní medicínu, non toxic drogerii, až se dostala k naturopatii. "Její filozofie mě úplně pohltila. Najednou všechno do sebe zapadalo a já jsem pochopila, že krásná tvář není a nikdy nebude jen výsledkem toho, co máme na koupelnové poličce, ale taky tím, jak se staráme o své tělo zevnitř.", vyznala se nám Nikola. Ten příklon k přírodě si dává do souvislosti se svým jesenickým dětstvím.

V Brně provozuje kosmetickou praxi 'NOVAA JAA', v níž klientkám pomáhá řešit problémy s pletí, ale taky je učí používat vlastní ruce jako anti-ageingový nástroj. "Pomocí obličejové jógy jim plním sen o obličeji bez vrásek.", stručně vystihla své poslání Nikola.

Píšeme o ní i proto, že tuhle sobotu (5.8.) jesenickým ženám ukáže, jaké zázraky se dají s vráskami dělat, aniž by musely podstupovat plastickou operaci či aplikovat botox.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.