Návrat Radka Hlavsy do rodných Zlatých Hor

03.12.2021

Obvykle je slovo 'práce' na Jesenicku skloňováno jako důvod k odchodu, jenže my máme opačný příběh, kdy je 'práce' motivem k návratu do rodného kraje.

U Radka Hlavsy to byla policejní uniforma, která se postarala o posílení okresu Jeseník o dva nové občany Zlatých Hor. Je to pořád stejná písnička, po střední škole jdete tzv. do světa (nejčastěji Brno, Praha...), žijete ve velkém městě s neomezenými pracovními příležitostmi, s bohatou nabídkou volnočasového vyžití... Jenže u někoho se po pár letech objeví jakýsi syndrom "rodné hroudy" a hlava začne hledat odpovědi na otázky týkající se případného návratu. No a holt v některých případech v tabulce plusů a mínusů převáží kladné znaménko ve prospěch comebacku ;-)

U mladého policisty Radka Hlavsy, jinak absolventa střední školy v Bruntále, který si vyzkoušel život v Hradci Králové a Brně, sehrála zásadní roli restrukturalizace u předchozího zaměstnavatele. O téma návratu bylo rázem postaráno.

Potkalo se to s jeho zájmem nastoupit k Policii ČR, čemuž na ruku šel i fakt, že Policie nabírala nové lidi také do Jeseníku. Pohovor u ředitelky, fyzické testy, psychotesty, zdravotní prohlídka, pětiměsíční výcvik na policejní škole v Holešově... a nástup na obvodním oddělení v Jeseníku.

Že měl namířeno na služebnu do Zlatých Hor je nasnadě, svou roli v tom sehrál také fakt, že město disponuje vcelku slušným bytovým fondem a Radek Hlavsa dostal k dispozici obecní byt. To máme dvě fajfky - je tu díky práci a má pro teď vyřešenu otázku bydlení. Obě tyhle věci jsou dost zásadní pro to, aby se Jesenicko nevylidňovalo.

Strážmistr Hlavsa potvrzuje naši domněnku, že bude-li vůle u starostů a zaměstnavatelů, podmínky pro mladé rodiny se tady budou zlepšovat a návratů bude přibývat. Ačkoli nový policista si ten hlavní benefit - Jeseníky užívá, jenom s horami si tady nevystačíme napořád.

Námět a foto (zdroj): Policie ČR

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.