Naturfyt - Bio a Priessnitzovy lázně špičkou v oblasti biomedicíny, life science a well-beingu

07.04.2024

Za cizími slovy se skrývají pojmy jako farmacie, biotechnologie, chemické a biologické analýzy, telemedicína, doplňky stravy, zdravotní a lázeňské služby…, všechno synonyma pro zdravý životní styl. Tahle doména specializace je pevnou součástí inovačního ekosystému Olomouckého kraje, o jehož rozvoj se stará Inovační centrum Olomouckého kraje.

Hrdými členy skupiny klíčových aktérů na poli inovací v péči o zdraví jsou dvě jesenické firmy, které svými produkty a službami umožňují lidem žít zdravěji. Vedle růstu úrovně medicíny, je právě zájem jednotlivce o své zdraví oním druhým receptem na spokojený život. Pro tuhle disciplínu má Olomoucký kraj včetně Jesenicka dobré výchozí podmínky, vždyť v hanácké metropoli působí Národní telemedicínské centrum, Fakultní nemocnice Olomouc, na několika místech je poskytovatelem zdravotní péče skupina AGEL (v Jeseníku provozuje nemocnici) aj. Součástí tohoto výčtu jsou také Priessnitzovy léčebné lázně a Naturfyt – Bio.

Zásluhou toho, co obě společnosti dělají, vytváří vysoce kvalifikovaná pracovní místa, čímž do regionu pomáhají přilákat vzdělané lidi.

Kamil Kavka
Video a foto (zdroj): Inovační centrum Olomouckého kraje

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.