
Natálie Stoupalová pomohla Češkám ke kvalifikaci o MS a těší se na angažmá v Polsku

Už nějaký ten čas patří Natálie Stoupalová k oporám české basketbalové reprezentace. V noci na pondělí národnímu týmu 15 body dopomohla k důležitému vítězství v předkvalifikačním turnaji o Mistrovství světa 2026.
Postup do hlavní fáze (kvalifikace) přišel po suverénním ovládnutí turnaje v Mexiku, kde se o jediné postupové místo utkalo osm zemí. Češky i za přispění javornické Natky Stoupalové zvládly všechny zápasy vč. finále proti Jižní Koreji a už se mohou těšit do závěrečné fáze, v níž si to o 16 míst rozdá 24 národních reprezentací.
Copak o to, lvicí v repre dresu Natálie zůstává, zato po osmi sezónách mění dres klubový. Do nového ročníku basketbalové ligy naskočí jako hráčka polského celku VBW Gdyně. Brno (Žabiny) je pro rodačku z Javorníku srdcovka, ale nevyzkoušet zahraniční angažmá by byla škoda.
Kamil Kavka
Foto (zdroj): Česká basketbalová federace


Lara Škrobánková se chce protancovat na největší festival tance na světě

Uznávaný fotograf Vasil Stanko digitalizuje depozitář Vlastivědného muzea Jesenicka

Kondiční trenér Patrik Kmínek připravuje olomouckou Sigmu na pohárovou Evropu

Mia Migalová je v reprezentaci kolegyní světového lezce Adama Ondry
