Náš rozhovor s Pavlem Horníkem pro 'Jeseníky magazín''

05.04.2022

Dostali jsme příležitost od společnosti M-Ark, která vydává magazíny LOOK AT IT, pomoci ji maličko s obsahem. Časopisy tvoří kolekci cestovatelských titulů z několika turistických destinací Čech, Moravy a Slezska, my jsme se zapojili do mutace pro Jeseníky.

Vypravili jsme se za Pavlem Horníkem, známým to zakladatelem Rychlebských stezek, abychom se s ním pokusili udělat aspoň trošku netradiční rozhovor nejen o jeho hlavním džobu - provozu černovodských stezek. Není to jednoduché, když Pavla už se ptali všichni na všechno.

Ačkoli se tady nenarodil, patří dnes k nejznámějším tvářím cestovního ruchu v Jeseníkách. Břeclavského rodáka oslovily Rychlebské hory natolik, že se do nich přistěhoval a pojmenoval podle nich dnes jeden z nejznámějších cílů všech bikerů nejen z České republiky - Rychlebské stezky. Už třináct let je hlavou skvělé party kopáčů budujících nejpřírodnější traily pro horská kola v naší zemi. Nás zajímalo, na kolik roků dopředu má plány, kolik provoz takové věci každý rok stojí, jak se dívá na elektrokola a co by dělal, kdyby se v jeho hlavě nápad na cyklotraily nezrodil. Po vypnutí diktafonu vám můžeme prozradit, že se Rychlebské stezky snaží pozitivně působit na lokální ekonomiku, nebo že se kvalita i rozsah trailů nad Černou Vodu směle vyrovná proslulým bikovým resortům v Evropě i Americe. A vězte, že na Základně řeší udržitelnost svého projektu. Pavel nám pověděl: "Před stavbou každého nového trailu zvažujeme, jestli je opravdu nutné do té země kopnout. Chceme, aby si tu člověk připadal jako na přírodní pěšině, nepoužíváme žádné umělé materiály, jen dřevo, kámen a hlínu.".

Exkluzivní 'Jeseníky magazín' vyjde na začátku května a po dobu dvou let bude distribuován na turisticky důležitých místech Jeseníků. Je skvělou reklamou na tenhle úžasný region, a kromě tipů na zajímavá místa, může zaujmout i ty návštěvníky, kteří by se teoreticky mohli stát novými občany Jesenicka ;-)

Foto (zdroj): Rychlebské stezky 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.