Nakupujte v e-shopech a přispívejte lokálním neziskovkám

16.08.2021

Neodvratný přesun nákupních transakcí z kamenných obchodů do onlinu je smrtící pro ty prvně jmenované, a kdo z nich přežije, tomu zasadí další rány nákupní centra a nadnárodní řetězce. Místní prodejci mohou buď nabízet něco unikátního, poskytovat nadstandardní zákaznický servis nebo se svým sortimentem přejít do e-shopu (nebo všechno dohromady).

Když už je e-commerce jasným vítězem, můžete jako zákazníci e-shopů zajistit Jesenicku jiný profit. Olomoucký cashback portál Givt.cz přesvědčil už skoro 2000 online obchodů (vč. těch nejvýznamnějších typu Mall, Aliexpress, About You, Booking.com, Notino, Bonami..., jesenický WooX), aby z každého nákupu posílali část své marže jako podporu neziskovému sektoru. Týká se to i několika neziskovek z Jesenicka a vy máte možnost ovlivnit, kam příspěvek z vašeho nákupu půjde. V praxi stačí jít na preferovaný shop ze stránky Givt.cz a normálně naplnit košík, samotný e-shop se o všechno ostatní postará.

Poslouchejte, na Jesenicko můžete přispívat například těmto: Světakraj Javorník, Jiskra Velká Kraš, Spolek Cestou s Montessori Vápenná, Dětský domov Černá Voda, ZŠ a MŠ Lipová-lázně, FC Tatran Supíkovice, Jesenický horský spolek Hradec-Nová Ves, TJ Sokol Široký Brod, TJ Jiskra Jeseník, Tlapky pro radost, EduArt - umění vzdělávat Česká Ves, AC Gamaspol Jeseník, Občanské sdružení Handbike ČR, Boétheia Jeseník, Charita Jeseník, Eberesche Jeseník, Sdružení pro alternativní vzdělávání v Jeseníku, Sudetikus Jeseník, Darmoděj Jeseník, Ekojóga ČR Jeseník, Nadační fond Dobrá srdce Jeseník, Jesenický šnek, MRC Krteček Jeseník, Fenix Ski Team Jeseník, eSeNBáci Jeseník, Horní a Dolní Údolí, Junák - český skaut Zlaté Hory, Klub přátel Zlatých Hor a další...

Takže lidi, když to jde, choďte do obchodů, když to nejde, nakupujte přes Givt.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.