Na positivJE FESTIVALU budeme s řediteli škol řešit kvalitu školství na Jesenicku

12.10.2023

Jsme ve spojení s ředitelkami a řediteli základních a středních škol a víme, že každý den, dokonce včetně letních prázdnin, pracují na tom, aby dobře plnili své poslání – vzdělávání Jesenicka. Ve sborovnách se to řeší, v kabinetech debatují, žáků a studentů se ptají, rodiče do toho zatahují… a my dáváme vědět, že chceme taky přispět.

Počtvrté na našem positivJE FESTIVALU nebude chybět diskusní panel Moderní vzdělávání, jehož témata budou určena právě zdejším vzdělávacím institucím a aktérům působícím v oboru. Účastníkům konference nabídneme ve čtvrtek 23. listopadu čtyři odborníky na školství. Naši debatu zaměříme výhradně na region a současný stav a výzvy, jakým budou školy a jejich žáci z různých důvodů čelit.

Analytik českého školství z PAQ Research Karel Gargulák přiveze do Jeseníku čerstvá data o kvalitě škol v našem okrese a slibuje otevřít i kapitolu středního školství, o jehož možná nevyhnutelné reformě se na půdě ministerstva školství začíná šuškat.

Kdysi možná rebel, dnes spíše vizionář Bob Kartous, toho času prorektor Vysoké školy ekonomie a managementu, přispěje svými názory, kterými už roky volá po změnách a ony se některé pozvolna realizují.

A realizují se i díky populární platformě Učitel naživo, s jejímž zakladatelem Martinem Kozlem se z Rytířského sálu Vodní tvrze spojíme online. Bude nás zajímat, s čím konkrétně jeho aktivity dovedou ředitelům a pedagogům pomáhat, mají-li nezkrotné ambice zvyšovat kvalitu svých služeb.

Ano, poskytování vzdělávání my chápeme jako službu a budeme se na to ptát ředitele úspěšné základní školy Janáčkovo náměstí v Krnově Karla Handlíře, abychom vedle pořádné porce inspirace přinesli návštěvníkům panelu i praktické zkušenosti, jež budou moci ve své škole nasadit klidně hned v pátek následujícího dne.

Kdo přijde, bude se moci seznamovat, ptát se a diskutovat, taky se občerstvit, a nakonec pokřtít novou knihu Boba Kartouse. Blokujte si čtvrtek 23.11., od 15 hodin se budeme těšit na každého, komu není lhostejná úroveň vzdělávání na Jesenicku.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.