Na běžkách u Čínské zdi - report Adama Fellnera z olympiády

12.02.2022

Pořádná zima, všudypřítomná protipandemická opatření, elektrické taxíky a koncentrace na tři závody, to je v kostce to, co si na probíhající zimní olympiádě zažívá jesenický běžec na lyžích Adam Fellner.

Poslali jsme mu do Pekingu gratulaci k zisku titulu sportovce okresu za rok 2021 a on nám na oplátku dal nahlédnout pod pokličku zimních her. Trojité zastoupení Jeseníku (Fellner, Pechoušek, Schormm) na vrcholné sportovní události si musíme pořádně užít :-)

Velký fanda Tour de France Adam má samozřejmě jasný úkol, ve třech závodech podat co nejlepší výkony, přičemž právě teď regeneruje po druhém z nich. V úvodním skiatlonu bral 46. místo, včerejší patnáctka klasicky přinesla 31. příčku, čeká ho ještě závěrečná padesátka.

Rozlehlou olympijskou vesnici i s vyzdobeným Českým olympijským domem mají členové Fenix Ski Teamu 10 minut od běžeckých tratí, kam se dostávají buď autobusem anebo elektro taxíkem. Bílá stopa se ve svém nejvzdálenějším bodě potkává se slavnou Čínskou zdí, což jsou fakt neopakovatelné kulisy. Aby se Adamovi s Honzou pořádně vryly do paměti, byl jim zážitek vylepšen o pěknou kosou -15 °C a už jim tam jednou dokonce chumelilo! ;-) Nekonečné kopce pokryté velmi pomalým technickým sněhem jsou výzva pro závodníky i pro servismany.

Stále se usmívající a mávající Číňané se o sportovce opravdu starají, poznat je to třeba v jídelně, kterou zdobí pestrý jídelníček, ale i jakési kukaně, v nichž každý jeden strávník jí s o něco menším rizikem nákazy covidem.

Zajímavosti jistě je, že každému českému olympionikovi svaz z Česka přivezl novou matraci, takže důležité spaní nepostrádají kvalitu. Adam i Honza, který bojuje s bolestí zad, musí dobře potrénovat, ať příští sobotu v 7 ráno vyrazí na královskou padesátku a mají ze sebe po projetí cílem dobrý pocit.

Kluci, Jesenicko vám fandí!


Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.