Multifunkce z Černé Vody, toho času grafik/realiťák Michal Viazanička

10.02.2022

Na Michala Viazaničku jsme ukázali prstem hlavně proto, že jsme ho chtěli zařadit do jesenického adresáře kreativních lidí. To platí, pořád ho tam chceme, nicméně po setkání s ním jsme malinko poupravili naši představu o tom, jakým ještě způsobem můžete na Jesenicku vést profesně pestrý život. Tím receptem je být multidisciplinárním člověkem - prostě se snažíte být odborníkem ve více činnostech. Ještě jinak, diverzifikujete svoje zdroje příjmů, čímž eliminujete riziko nějakých existenčních potíží.

Michal je volnonožkař (člověk pracující na volné noze, bez jednoho stálého pracovního úvazku), který se vedle dalšího už přes 10 let věnuje grafice. K té se dostal tak trochu z donucení, když na Jesenicku nedokázal najít grafika schopného "teď hned" a za pár korun navrhnout atraktivní plakát či leták, jaký tehdy někteří zákazníci potřebovali. Začal si tyhle věci vyrábět sám, z počátku dost pro svoji potřebu a pro známé. Těm se výrobou grafiky snažil alespoň drobně vypomoci při jejich podnikatelských začátcích. A propo, tuhle pro bono činnost si vůči svým přátelům drží dodnes.

Abyste si udělali představu, stojí například za vizuální podobou Mezinárodního hudebního festivalu Karla Ditterse z Dittersdorfu, dlouhodobě spolupracuje s javornickým městským kulturním střediskem na jejich plakátech, na monitoru jeho počítače se zrodily marketingové materiály společností Yestrans, Haybuster, KP Yes security, e-shopů Nábytek-elegance, Moravia Adler, Elmet Trade a dalších. Navnímat jeho rukopis můžete na facebookovém profilu 'Továrna na barevné pi_oviny' ;-) No fakt, až takový smysl pro humor má. Holt kreativec.

Rozhodně ho jde označit za patriota, k čemuž mohlo klidně přispět jeho putování regionem. Začal a prvních pár let žil ve Vidnavě, pak v Černé Vodě, Javorníku, Jeseníku a aktuálně opět v Černé Vodě. Lze asi konstatovat, že severní část okresu má zažitu ;-) a je v ní známý. Ačkoli, známý je už v celém regionu, neboť aktuálně se kromě grafiky baví prací realitního makléř, a to se po Jesenicku nacestuje, když obhlíží nemovitosti... Podtrhujeme slovo 'baví' - o to celoživotně usiluje, prací se bavit. Michal tak činí pod hlavičkou realitní kanceláře Next reality. Pochvaluje si partu, vlastě v obdobném složení dává nenápadně do kupy i platformu Lepšídomov.cz. Ta má ambici býti nápomocna všem, co řeší bydlení, a to od samotné úvahy až po položení rohožky 'Domove, sladký domove' před hlavní dveře vysněného bytu či domu. Nepřekvapí, že Michal Viazanička na tom v prvé řadě pracuje s okruhem lidí a firem, s nimiž už udělal nějakou pozitivní zkušenost, a ti jsou snad bez výjimky z Jesenicka.

Tvrdíme, že Michal je renesanční člověk, minimálně pokud jde o jeho kariérní portfolio, protože si od maturity na jesenické průmyslovce prošel pozicí stavbyvedoucího ve firmě svého táty (z té doby je hrdý např. na rekonstrukci přístřešku na Vřesové studánce), přes výrobního manažera, obchodního zástupce, až po dnešního makléře. Z každého se snaží brát si to nejlepší, a proto si myslíme, že může být inspirací těm, kterým se na Jesenicku líbí a jen hledají způsoby, jak to tady ekonomicky dát.

A protože tímto Michala Viazaničku grafika zapisujeme do online katalogu kreativců na positivJE, dáváme vám k dispozici jeho odborné oko, cit pro grafiku a časovou flexibilitu.

Dejte s ním kafe, pokud obchodně pokukujete po sousedním Polsku, i s tímto trhem má nějaké zkušenosti a snad i plány ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.