Ministři se dnes rozprchnout po Jesenicku a my víme, kde budou

29.03.2023

Nikoho asi neminula zpráva, že Jeseník dnes hostí vládu České republiky. Ta do našeho města přijíždí na svoje vlastní zasedání, v jehož programu je i agenda týkající se našeho regionu, vč. setkání s místními starosty. Tam by se měli pražští politici napřímo dovědět, jak se nám tu žije. Aby bylo navnímání Jesenicka ministry autentické, mají před samotným jednáním svůj individuální program, který je zavede do různých míst našeho okresu.

Víme, kam během dneška dorazí ministerské kolony s modrými majáčky.

Premiér Petr Fiala se po příjezdu do Jeseníku setká se starostkou Zdeňkou Blišťanovou, později právě s některými starosty.

Ministr vnitra Vít Rakušan navštíví jesenickou požární stanici, policejní stanici a zúčastní se dopravně bezpečnostní akce obou sborů.

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka poobědvá s poskytovateli sociálních služeb na Jesenicku.

Vicepremiér pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš pojede do Žulové, kde obhlédne bytový projekt, pohovoří s vedení ZŠ Javorník i vedením města a v Bílé Vodě si prohlédne muzeum a kostel.

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela navštíví spolu s ministryní pro vědu, výzkum a inovace Helenou Langšádlovou společnost Fenix.

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš se zajde podívat na ZŠ Jeseník a na Střední školu gastronomie, farmářství a služeb.

Na stejnou střední školu zamíří i ministr zemědělství Zdeně Nekula. Ten si před tím užije prohlídku nejmodernější robotické dojírny v ZD Jeseník.

Ministr životního prostředí Petr Hladík obhlídne energeticky úsporná opatření na Střední škole řemesel a odborném učilišti Lipová-lázně a v terénu se seznámí s následky kůrovcové kalamity v Jeseníkách.

A ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek se nechá provést Schrothovými léčebnými lázněmi v Lipové.

Pohyb ministrů po Jesenicku bedlivě sledují celorepubliková média, po zasedání vlády následuje i tisková konference a třeba ČT24 má z Jeseníku kontinuální vysílání o několika živých vstupech. Počítáme s tím, že Jeseník je dnes mediálně hodně viditelný.

Foto (zdroj): Vláda ČR

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.