Milostivé léto jako finanční injekce pro Jesenicko?

18.09.2022

Není na Jesenicku asi nikdo, kdo by ještě nepocítil zhoršení vlastní ekonomické situace. Nebojíme se to označit zchudnutím. On je to oficiální slovník makroekonomů a popisuje moment, kdy si za svoje vydělané peníze pořídíte méně zboží.

V okrese Jeseník je ale ještě jedna skupina lidí a ta byla chudá už před současnou ekonomickou krizí. Lidé postižení exekucemi, z nichž se jim dlouhodobě nedaří vybřednout a dusí to jejich kvalitu života. To pro ně stát už podruhé přichází s ojedinělou příležitostí, jak se jen s minimálními náklady zbavit všech veřejnoprávních dluhů vymáhaných exekutory. Je tu akce 'Milostivé léto' a šance pro desítky lidí žijících na Jesenicku výrazně vylepšit svoji finanční kondici.

Kdo dluží zdravotní pojišťovně, ČT za koncesionářské poplatky, dopravnímu podniku za jízdu načerno, za nájem v obecním bytě, za energie u ČEZ, za svoz odpadu apod., toho se to může týkat. Váš závazek musel skončit u exekutora nejpozději od 28.10.2021. Místo úroků a různých sankcí a pokut platíte jen samotný dluh (jistinu) plus paušální poplatek exekutorovi ve výši 1 815 Kč. To je úspora tisíce a klidně i desetitisíce korun.

Nesmí zapadnout, že k Milostivému létu II. se připojilo i několik soukromých věřitelů. Společensko-ekonomický restart zadlužených lidí může čekat i ty, kteří mají dluhy v exekuci u České spořitelny, Home Creditu, Raiffeisenbank, Airbank, Moneta Money Bank, Unicredit a u Zaplo.

Víte, můžeme Jesenicko sanovat pomocí sociálních dávek a podpor, prostřednictvím grantů a dotací, ale taky jde většímu počtu lidí vyresetovat jejich startovní pozici, aby se mohli postavit na vlastní nohy. O to, myslíme, jde Milostivému létu, vrátit do ekonomického procesu předlužené lidi.

Foto (zdroj): Pixabay

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.