Mikulovice na sobě pracují

28.08.2019

To je přesně to, co chcete jako občan ve své obci, svém městě vidět, že se pořád něco buduje, že se peníze stále točí a investice z rozpočtu přispívají ke zvyšování kvality vašeho života. Zastupitelstva vedená dobrými starostkami a starosty k zajištění financí využívají všechny dostupné zdroje. Buď je vše hrazeno z vlastního rozpočtu nebo se podaří získat nějakou dotaci (z Kraje, ministerstva, EU...) nebo se jde cestou úvěru anebo se to kombinuje.
Mikulovice teď za sebou mají první etapu projektu, v němž sehrála roli právě půjčka od banky, konkrétně ve výši 10 milionů, k nimž obec přihodila asi 3,7 milionu vlastních peněz. Za to za obecním úřadem vyrostlo nové kryté stání pro techniku a důstojné zázemí pro pracovníky obce. Součástí investice byla i stavba pódia, které bude sloužit k pořádání kulturních akcí včetně populárního Dne obce a rovněž najde využití pro stále žádanější venkovní promítání filmů (6.9. startuje). Co je ještě fajn, že zakázku vyhrála a práce provedla místní stavební firma JPS Jaroslav Pavlovič. Peníze zůstávají v regionu a k tomu jsou práce kvalitnější, protože prováděné srdcem.
V rámci druhé fáze bude v celém areálu za budovou úřadu upraven povrch, aby se příští Dny obce Mikulovice (27.6.2020) mohly stát opravdovou zatěžkávací zkouškou téhle investice.
Že je toho v Mikulovicích dobře víc, dokladuje i zapojení obce do platformy positivJE v rámci sekce 'Pozitivní' na našem webu zde.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies