Mezinárodní pěvecké úspěchy Zuzany Glauschové z Mikulovic

27.07.2021

Rádi vytahujeme na světlo světa příběhy, u kterých jde vystopovat za původce covidový lockdown. Nebo za ním stojí aspoň částečně. On skvělý zpěv těžko svedete na koronavirus, ale ten vám může připravit pro ten úspěch půdu. Možná paradoxně.

Nějak takhle to bylo u mikulovické Zuzany Glauschové, pilné žačky zpěvu na jesenické základní umělecké škole, kam dochází za paní učitelkou Beťákovou. Ostatně ta ji k posledním ovacím v pěveckých soutěžích dopomohla.

Jak všichni víte, kultura si to za pandemie odskákala docela šeredně, naštěstí se jí část přesunula do onlinu. Stalo se tak i v případě několika pěveckých soutěží po Evropě, do kterých se Zuzka přihlásila. Brala to jako přípravu, jako studium, jako příležitost ke konfrontaci. Vlastně si nepřipouštěla možnost dobrého výsledku, hlavně hledala rozptýlení a motivaci.

Není to jako stát na pódiu, není to jako mít trému před diváky, Zuzana se však poprala s nástrahami živého streamu a svým hlasem zaujala porotce třeba na velké soutěži v Polsku, nebo taky na Hlasu Slezska, kde v obou případech brala třetí příčku. Do finále prošla v Litvě na mezinárodním klání Sonata of the Stars, stříbro brala na Aphrodite Vois na Kypru a úspěšnou sérii završila v německém Berlíně druhou příčkou na festivalu Star Rain Cup.

To je tak, když se spojí talent s pracovitostí, čerstvá absolventka ZŠ Mikulovice po prázdninách míří svoje výsledky zúročit na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, kterou už nemálo jesenických studentů prošlo. Píšeme o nich i na positivJE (Roman Placzek 2.1.2019, Adam Pobořil 14.7.2020, Silva Dluhošová 20.8.2020, Petra Hájková 23.4.2021). Kdo bude po Zuzaně Glauschové další?

Zuzce přejeme, ať je nastoupená cesta co nejméně hrbolatá, napodobit svůj pěvecký vzor Billie Eilish bude pěkná šichta, ale proč by se kýžená popularita a vyprodaná turné nemohly povést?  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.