Máme tipy na levnou a přitom super dovolenou na Jesenicku

09.07.2022

Když je drahý benzin a nafta, blbě se jede autem do Chorvatska. Když je na letištích chaos s kufry a odbavením, nechce se letět do Španělska. Když inflace drtí rodinný rozpočet, není rozumné utrácet za drahou dovolenou v Česku. Pak je ideální moment podívat se, co nabízí Jesenicko na portále bezKempu.cz.

I když si tady všichni stále opakujeme, jak žijeme na dosah přírodě, kolik z vás se v ní opravdově probouzí? Kdo ne a chtěli byste, máme pro vás nápad. Vypravte se do míst, kde si můžete vystačit klidně jenom se spacákem. Nechte se pozvat do nefalšované jesenické přírody, kde ve stínu je chládek a na slunci teplo, kde cítíte vůni trávy a v ní spoustu hmyzu, kde nebudete rušeni zvukem aut, a kde možná ani nebudete mít signál.

Napočítali jsme 14 příležitostí. První možností je kempování v Bílé Vodě u singltrailů Glacensis. Jen o kousek blíž, v Bílém Potoce, se nachází slunečný pozemek. Zajímavé by mohlo být třeba kvůli večerní prohlídce zámku Jánský Vrch přespání na zahradě javornické fary. V Bukové můžete složit hlavu na zahradě U Cafourka. Louku s průzračným potokem si můžete "pronajmout" na Pasekách nad Vápennou. Zažít noc na samotě u lomu a jezera Horní Tovaryš lze nedaleko Černé Vody. Na Vidnavsku máte rovnou tři možnosti - na samotě pod lesem a na zelené louce ve Velké Kraši a na zahradě rodinného domu přímo ve Vidnavě. Udržovaná louka Aviatik bude asi kde? Asi u letiště v Nové Vsi, tam lze taky usínat pod širákem. Kdo by chtěl prožít speciálnější dobrodružství, tomu lze doporučit nocování v bývalém mikulovickém vojenském prostoru Muna, areál přímo láká k pořádnému prozkoumání. V Dolním Domašově je k dispozici travnatý pozemek u rodinného domu. Bělá pod Pradědem je vůbec skvělým výchozím bodem pro toulání se po Jeseníkách. Velká romantika to musí být v Teeppe na farmě Holendry, kde si střihnete noc v unikátním "ubytovacím zařízení", mezi zvířaty a dostatečně daleko od civilizace. Posledním místem, kam bychom vás bez váhání poslali, je Bajda pod oborou, která láka na až kýčovité západy slunce a nebe plné hvězd. Účelně zařízená maringotka a rybníčky ke koupání dělají tohle místo opravdu atraktivním místem portálu bezKempu.

Prosíme žádné výčitky, že kempujete tady. Sousedům můžete tvrdit, že to tady prostě milujete. Puknou závistí :-) 

Nenechte se tímhle článkem o prázdninách přišpendlit jenom v okrese Jeseník, bezKempu je aktivní po celé republice, mapa je tady.

Foto (zdroj): bezKempu.cz

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.