Lucie Plháková z AC Gamaspol byla vyhlášena druhou nejlepší futsalistkou ČR

19.03.2024

Futsal má v Jeseníku velký zvuk. To, co se v regionu začalo formovat legendární Horskou ligou (lokální soutěž v malé kopané, pozn. autora), pokračovalo urputností hráčů a funkcionářů futsalového týmu AC Gamaspol Jeseník, a vyvrcholilo až postupem klubu do nejvyšších pater českého futsalu.

Muži aktuálně hrají druhou ligu, ve východní divizi skončili čtvrtí. Vysoká úroveň zdejšího futsalu dlouhodobě platí i pro ženský tým, který měl pro letošek dva cíle. Umístit se v horních patrech 1. Futsal ligy žen – po základní části z toho bylo krásné třetí místo a probojovat se na závěrečnou akci pro čtyři nejlepší české týmy – prestižní Final Four. Obojí se povedlo. A povedlo se to i proto, že je v týmu Lucie Plháková.

Kapitánka Gamaspolu si vybrala smůlu v reprezentaci, kdy ji na dvojzápas se Slovenskem a turnaj v Srbsku nepustila zranění. V dresu Jeseníku ale podávala stabilně dobré výkony a přispěla k týmovému úspěchu. Ve futsalové obci je skvěle zapsaná, proto i přes absenci v národním dresu zaujala zástupce nejlepších českých klubů, kteří ji mezi 24 nominovanými hráčkami označili za druhou nejlepší futsalistku v zemi. Při sobotním galavečeru se v žebříčku octla v obležení pražských hráček. Třetí skončila Jessica Vargová z FC Praha, anketu vyhrála Denisa Skálová z SK Slavia Praha.

Hezky se kouká na tabulku po skončení soutěže, hned pod FC Praha a SK Interobal Plzeň svítí AC Gamaspol Jeseník a až za ním čteme Brno, Bohemians, Slavia, Tango Hodonín, Baník Ostrava…

Kamil Kavka

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.