Lucie Dorňáková přivezla z Ameriky titul mistryně světa v práci s PowerPointem

31.08.2023

Tak to vypadá, že nejvýše postavený Čech v americkém sídle Microsoftu, Jeseníčák Aleš Holeček, by pomalu mohl chystat židli pro další lokální talent, který tu (pro Microsoft) roste. Přesněji řečeno roste na šumperské střední průmyslové škole, kde Lucie Dorňáková studuje obor IT.

Sedmnáctiletá Lucka je velmi talentovaná a pilná studentka, která absolvovala studentskou akademii Microsoftu a na světovém finále Microsoft Office Specialist byla v USA jako vítězka českého kola už vloni. Tehdy si vybrala Excel a mezi 90 účastníky obsadila fantastickou čtvrtou příčku.

Letos šla do příprav ještě víc naplno a opět prošla přes české, až do světového finálového klání, které v srpnu proběhlo na Floridě v Orlandu. Tam prodala své nastudované znalosti a natrénované dovednosti v práci s kancelářskou aplikací PowerPoint. Její práce byla porotci označena za tu vůbec nejlepší ze 177 soutěžících. Sympatická ajťačka si z USA přivezla cennou trofej, nový notebook a prize money 8 tisíc dolarů.

Jen zajímavostí a dokladem mimořádného umu Lucie je, že v šesti soutěžních kategoriích bralo zlato pět soutěžících z Asie (Japonsko, Taiwan, Čína), jesenická rodačka tak na pódiu poněkud vyčnívala :-)

Prorokujeme jí hvězdnou kariéru a kdoví, možná příští rok opět finále, z officů jí zbývá ještě Word.

Foto (zdroj): Microsoft Česká republika

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.