Ladislav Krobot hattrickem zajistil fotbalovým Pardubicím ligovou příslušnost

20.05.2024

O víkendu vygradoval boj o titul české fotbalové I. ligy. Obhajoba se povedla pražské Spartě, ale zápasy o konečné pořadí probíhaly i na dalších stadionech včetně pardubického. Ve východočeském týmu je útočnou oporou odchovanec FK Jeseník Ladislav Krobot. Ve svých třiadvaceti letech se zabydlel v útoku Pardubic. Klub ale o setrvání v nejvyšší české soutěži musí bojovat v nadstavbové části. Lépe řečeno musel, po neděli má jistotu, že se baráži vyhne. I díky jesenickému fotbalistovi.

Ladislav včera zúročil zkušenosti i z předchozích angažmá ve Slavii Praha a Mladé Boleslavi a hattrikem pomohl deklasovat soupeře z Karviné, čímž Pardubicím zajistil I. ligu i pro příští rok. Přesvědčivou výhru 4:0 ozdobil třemi brankami, které nasázel ve 33., 51. a 53. minutě. Před posledním kolem se jeho sezónní statistika zastavila (prozatím) na 7 gólech, v lize jich tak má celkem 12.

Tipujeme, že pro Ladislava Krobota mladšího je tohle povedený konec ligového ročníku a fajn impuls do přípravy na novou sezónu.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): David Haan, archiv FK Pardubice

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.