kreativJE: Ručně vyráběné šperky Pavly Michálkové z Bernartic

18.08.2021

Ženy chtějí být krásné a mají k dispozici tisíce způsobů, jak toho dosáhnout. Některé si pomáhají různě třpytivými ozdobami, a s tím počítá i bernartická šperkařka Pavla Michálková. Ta je další zástupkyní zdejší kreativní obce, na níž se zaměřujeme s katalogem DESIGN kreativJE.

Její životní zkušenost - šest let žila v Norsku, dává tušit, že tvorba bude unikátní, protože do ní nechává propsat svoji inspiraci skandinávskou přírodou, svůj vřelý vztah k hudbě a tanci a svoji vášeň ke šperkařství, jež celou dobu dělá coby samouk.

Už patnáct let se věnuje výrobě náušnic, prstenů, náramků, náhrdelníků a je to komplexní práce od detailního nákresu, přes pečlivou výrobu, až po umělecké focení a vlastně až po prodej šperku. Za tu dobu na sobě vypozorovala, že má ráda zelenou a modrou barvu, které se tak objevují na jejích ozdobách poněkud častěji. V její tvorbě najdete romantické drátované šperky, rustikální pájené šperky, ale i elegantní šperky v minimalistickém provedení. Pracuje se stříbrem, jehož zušlechťuje perlami, minerály nebo krystaly od Swarovského.

Celé to její kreativní snažení můžete zakoupit pod značkou Melantril, Pavlu Michálkovou vám představíme na křtu publikace DESIGN kreativJE v sobotu 18. září, to je přesně za měsíc.

Foto (zdroj): Pavla Michálková

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.