kreativJE: Kreativní Jeseník podle Lavvu Instruments

06.08.2021

Ony ty kulturní a kreativní průmysly jsou pořád trochu nový termín. Mate to 'kulturní', budí dojem, že jde o umění. Taky, každopádně positivJE má jasno v tom, že 'kreativní' je hodně o podnikavosti a podnikavost už je byznys, jak to máme rádi.

Hezkým příkladem, co jsou ta KáKáPéčka (kulturní a kreativní průmysly), jsou Lavvu Instruments, kteří se do Jeseníků přesunuli z Prahy, aby ve zdejších lesích nacházeli jasanové dřevo, zásadní surovinu pro jejich unikátní jednostrunný hudební nástroj Gingo. Ten učitelé hudby Petra Strá a Tomáš Fingerland navrhli a vyrábějí pro děti coby jejich první kytaru, která je provede dětstvím. No, pro děti, je to i pro hravé dospěláky :-)

Jasanový masiv, velký podíl ruční práce, unikátní design... to je malý hudební nástroj vyrobený v Jeseníkách s respektem k hudbě i přírodě. Gingo je pro šikovného školáka startovací lodí do kytarového vesmíru a jeho výrobce Lavvu Instruments je mezi jedenáctkou kreativců, jež positivJE zařadilo do exkluzivního katalogu designu, který v půlce září ve spolupráci s olomouckou univerzitou vydáváme. Bude to náš první ucelený důkaz o tom, že Jesenicko je kreativní region a nám dělá radost tahle příležitost podpořit drobné podnikatele z této sféry. Doufáme, že přispějeme k většímu zájmu dětí o kreativní studijní obory.

Rezervujte si sobotu 14. září, v Kině Pohoda vám nejen Lavvu Instruments představíme.

Foto (zdroj): Bára Vávrová, Petra Lavríková, Robert Houzar

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies