Kdo je tady nejlepší v cestovním ruchu?

17.07.2021

Nám se trochu rozchází informace o tom, jak rychle se zotavuje místní cestovní ruch. Někde už jsou na původních číslech, někde stále pociťují vlažnější restart. Chce vytrvat, dál jít po zkvalitňování služeb a koneckonců dávat o sobě vědět, takže trochu toho marketingu. S ním může mimo jiné pomoci soutěž vyhlášená Olomouckým krajem, kde má Jesenicko silné zastoupení. Však jsme páteří krajského turismu.

Kdo se tedy uchází o vaši přízeň? Opravená budova bývalého soudu v Javorníku, dnes turistické centrum, půjčovna elektrokol, expozice muzea... je žhavým adeptem na úspěch v soutěžní kategorii 'novinka cestovního ruchu' a i vy můžete hlasovat (stačí dvě kliknutí).

Evergreenem a zřejmě favoritem favoritů jsou mezi bike a trail parky černovodské Rychlebské stezky, které reklamu možná ani nepotřebují, ale zase každé "poplácání po zádech" zahřeje.

Trochu jako reakce na změnu chování lidí je zařazena kategorie kempů, kde náš okres reprezentuje Cyklokemp Černý potok. Ten těží z výhodné polohy v malebných Rychlebských horách, ale není striktně jen pro bikery. Jste-li patrioty, pak mu dáte svůj hlas.

O poznání složitější to budete mít v kategorii 'neobjevený skvost' cestovního ruchu, kde má náš region dva zástupce. Prvním je skalní útvar Venušiny misky na Smolném vrchu, druhým je veřejnosti a potápěčům přístupný Důl Hraničná, kde můžete v podzemí nachodit až 2,5 kilometru nebo se potopit do hloubky až 130 metrů.

Že jsme tady dobří :-) potvrzujeme i v poslední vypsané kategorii 'naučná stezka', v níž je Naučná stezka Živé vody, což je trasa po 17 historických pramenech na Studničním vrchu v jesenických lázních.

Opravdu, co kategorie, to dvě kliknutí a opravdu necháváme zcela na vás, jak budete hlasovat. My jsme holt positivJE, můžete tušit, komu jsme to hodili ;-)

Pozor, hlasování běží jen do 15. srpna, tak to prosím udělejte hned, tady na tomto linku.

Foto (zdroj): Důl Hraničná

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.