Katalog Jesenicka: Rodinná kavárna Lucoli Espresso&Gin

25.01.2024

I lidé přijíždějící do Jeseníku z velkých měst si všímají, jak se tu v posledních letech zvedá kávová kultura. Svůj podíl na tom má i rodinná kavárna Lucoli espresso&gin a rovnou vám odtajníme, jak podnik ke svému jménu přišel. Za jeho otevřením stojí máma Olga (OLI) a dcera Lucie (LUC), kteréžto obě milují jemný gin a osvěžující tonic. Pak se snadněji dovtípíte, co že bude na tomhle trendy místě hrát prim a proč má kavárna v názvu známé pití.

Na prvním místě jde o skvělou kávu z vyhlášené pražské pražírny La Boheme Cafe, na druhém místě pak o drink Gin&Tonic, ale i jiné alko a nealko nápoje. Klidně včetně vín Vinařství Bílkovi z Velkých Bílovic a organických limonád ze za studena lisovaných, macerovaných či louhovaných sirupů. "Hrozně mě baví sledovat trendy, a protože tohle město miluji, snažím se některé kávové speciály dostávat do naší nabídky, aby byl Jeseník lepším a chutnějším místem.", vysvětlovala kavárnice Lucie tu o něco širší nabídku.

Útulný koncept vzývající k uvolněnému klábosení, ale i k neformální pracovní schůzce najdete v Chicago Ville pod vlakovým nádražím. Kromě prémiové značky kávy La Boheme tu dostanete třeba zapečené snídaňové tousty a samozřejmě i sladké zákusky a dortíky. Dost možná vás však bude milá obsluha lámat na jejich oblíbený gin s tonikem :-)

Lucoli espresso&gin chce být klidným přístavem v rozbouřených dnech pro každého, kdo potřebuje maličko přibrzdit a něčím hodně dobrým se odměnit. Víte jak, život je příliš krátký na to, než abychom podobné chvíle klidu nevyužívali.

Kamil Kavka
Placený obsah

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.