Katalog Jesenicka: Woox navštívil jeho aktuálně největší influencer

01.11.2023

Začínali jako prodejci snowboardů a věcí kolem této zimní kratochvíle, postupně se ale vypracovali v daleko šířeji rozkročenou oděvní firmu, která si vtipnou komunikací, ale hlavně kvalitní produkcí, hýčká svoji komunitu. Záměrně neříkáme zákazníky, okolo jesenické módní značky Woox se totiž tvoří doslova komunita.

Může za to mluvčí značky Richard Woox. On dokáže i vyprodání konkrétního artiklu oznámit tak, že ho za to máte rádi. Jeho vtipné posty na wooxusním facebookovém profilu hltají desítky tisíc loajálních wooxerů. Je to ta nejlevnější reklama a díky ní opakovaně se vracející zákazníci. Buďte si ale jisti, že za dnes standardní online marketing, jaký móda prodávaná přes e-shop vyžaduje, vydává jesenická firma ročně desítky milionů korun. A propo, čeští top vývojáři e-shopů Shoptet se programování své premium verze učili právě na e-shopu Wooxu. Ti se nespoléhají jenom na internet, provozují i čtyři kamenné obchody, z toho dva v domovském Jeseníku.

Jejich výrobní portfolio obnáší prakticky vše, co typický zákazník nosí - od ponožek po kulicha. Hlavní produktovou kategorií je funkční a stylové oblečení do města i do lesa a specialitou kožené doplňky. Ty vznikají v prostorách bývalého textilního závodu Moravolen, tedy se pyšní visačkou 'Made in Jeseník'. Stejnou visačku nosí i slovenská paní prezidentka, kterou wooxáckou flanelkou obdaroval český prezident, když mu gratulovala k volebnímu vítězství. Ostatně on sám se byl ve firmě včera podívat, když necelých 24 hodin pobýval na Jesenicku.

Jako produkty značky Woox hrdě nosí prezidentský pár a holky a kluci po celém Česku, tak hrdě do práce chodí její zaměstnanci. Přímo z útrob vedení firmy víme, že se Woox stává samořízenou firmou, v níž může být každý jeden člověk za a) spokojený a za b) spoluzodpovědný za budoucnost značky Woox a tím i zmíněnou vlastní spokojenost.

PLACENÝ OBSAH

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.