Jeseníky a Rychleby součástí nejdelšího výletu Českem

09.01.2021

Máme tady jednu výletní a berte to buď jen jako poplácání se, že žijeme právě na tomhle místě, anebo to vezměte jako tip na turistickou výzvu.

Tenhle nápad se zrodil v hlavě Martina Ubla, který za sebou má několik dlouhých pěších přechodů třeba v Nepálu či Kanadě. Když se při jarním lockdownu nudil doma, napadlo ho zkusit si nějakou delší túru a ejhle, vyklubal se z toho tisícikilometrový přechod po severní hranici České republiky, přičemž naše hory v tom mají co do délky kilometrů nejhlavnější roli.

To, co se jmenuje Cesta Českem (www.cestaceskem.cz), jde zvládnout jednorázově za cca 40 dnů nebo se tím můžete bavit o víkendech. A po absolvování celé štreky dostanete certifikát. Taky to může znamenat příliv těch opravdových turistů, kterým jde o chození a pohyb v přírodě. V Jeseníkách je čeká 170 kilometrů(!), v nichž od Králického Sněžníku, přes Smrk, Studniční vrch, Zlatý chlum, Rejvíz a Praděd nastoupají 4 900 metrů.

Odbočka na Smrku směr Borůvková hora a Bílá Voda je dobrovolná, jenže který blázen trávící na horách tolik dnů, by si nechal ujít rychlebskou přírodu :-) Jsou to maximálně 2 dny navíc.

Teď se hraje o to, jestli se trip dostane do evropské sítě dálkových pochodů. Snad je šance, když jsme díky Klubu českých turistů zemí s nejlepším značením tras.

#cestaceskem #trippocesku #jeseniky #rychlebskehory #nejdelsivylet #40dnuvprirode #navyletvjesenikach

Foto (zdroj): Vít Peterka, Facebook Cesta Českem

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.