Jeseník zítra obsadí vysílání zpravodajské ČT24

24.07.2022

Veřejnoprávní Česká televize míří v rámci plnění svojí zpravodajské role do Jeseníku! V pondělí 25. července se část jejího denního vysílání nastěhuje před budovu Priessnitzova sanatoria, odkud bude v živých vstupech informovat celé Česko o tom, před jakými výzvami Jesenicko stojí.

Stane se tak v rámci letního zpravodajského seriálu České televize seČTeno, v jehož rámci postupně navštíví 27 měst ČR (Jeseník mezi nimi, díky!), aby s tamními zástupci hovořili o regionálních tématech.

V případě Jesenicka to budou hlavně potíže s vylidňováním. Do živých vstupů se zvídavým moderátorům přijdou s názory svěřit ti, kteří k tomu mají co říct. V patnáctiminutových blocích se u televizního pultíku vystřídají například jesenický realitní makléř Martin Trsťan s městským architektem Tomášem Pejpkem. Ti se budou vyjadřovat hlavně k bydlení, tedy k jeho dostupnosti a cenám, k prostoru pro další výstavbu, dotknou se i budoucnosti bydlení. Kvůli nim si televizi zapněte od 11.40 hod.

V bloku od 13.40 se k nezaměstnanosti a vlastně i zaměstnanosti před kamerami sejdou personální ředitelka Priessnitzových léčebných lázní Jitka Matušková a zástupce Okresní hospodářské komory Jeseník a majitel stavební firmy Unistav Pavel Perutka. Ti budou mluvit o tom, jak se zaměstnavatelům daří obsazovat volná pracovní místa, či jak složité je dneska zaměstnance udržet.

Poslední "dvojboj" můžete shlédnout od 16.40 hodin, to do provizorního studia před Priessnitzem přijde zástupce ředitele Gymnázia Jeseník Stanislav Jurník a předsedkyně spolku Sudetikus Martina Seidlerová. Budou čelit otázkám spojeným se životem mladých lidí na Jesenicku, protože k nim mají blízko. Z jejich úst se Česká republika dozví, jak je to s motivací místní mládeže zůstávat či se sem vracet, jakou tady mladí mají perspektivu a co by mohlo přispět k tomu, že se trend odlivů změní nebo zmírní.

Jo, celé živé vysílání z Jeseníku odstartuje zakladatel platformy positivJE Kamil Kavka, ČT24 nalaďte od 8.45 :-)

Živé rozhovory budou protkány i mnoha přetočenými reportážemi, po pondělku se o Jesenicku bude mluvit. Hvězdné minuty vašeho regionu si nenechte ujít.

Foto (zdroj): Česká televize

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.