Jeseník se dere do Evropy

12.11.2022

Nezaškodí si čas od času dojít pro pochvalu, jako to v uplynulých dvou dnech udělalo Jesenicko v rámci konference 'Inovativní region: příležitosti a výzvy', kterou Ministerstvo pro místní rozvoj v rámci českého předsednictví v Radě EU uspořádalo u nás. Slovo 'Jeseník', jako příklad dobré praxe, bylo zřejmě nejfrekventovanějším slovem dvoudenního setkání.

Nejenže jsme na sebe mohli jako region upozornit asi stovku delegátů, že jsme se mohli nechat inspirovat zajímavými přednáškami, my jsme se hlavně mohli propojit s důležitými lidmi z institucí, které mají na úrovni státu v kompetenci všechny ty strategie regionálního rozvoje, podpory venkova či projekty pomáhající znevýhodněným oblastem.

Čtvrteční program proběhl v reprezentativních konferenčních prostorách Priessnitzových léčebných lázní, z nichž byli účastníci konference nadšení. V pátek do přehlídky českých projektů hodných následování organizátorům zapadla i platforma positivJE ;-) Zakladatel Kamil Kavka přítomným zástupcům zejména veřejné sféry představil aktivity positivJE. "Nejcennější je pro mě další ověření si toho, že aktivity positivJE jsou za hranicemi Jesenicka vidět, a že lidé mimo region umí rozpoznat přidanou hodnotu positivJE ve vylepšování image regionu,", vyjádřil svůj pocit po vystoupení na konferenci Kamil Kavka.

Lidé z pořádajícího Ministerstva pro místní rozvoj nám potvrdili, že volba místa konání v Jeseníku a v Loučné nad Desnou byla trefa, za kterou podle očekávání vděčíme Radimu Sršňovi, náměstkovi ministra Bartoše.

Když člověk poslouchá lidi z ministerstev nebo z krajského inovačního centra, uvědomí si, že osvícení starostové Jesenicka mají už dnes dostatek nástrojů, jak mohou ve svých obcích a městech aplikovat inovativní věci zvyšující kvalitu života. Mluvit o tom budeme i na konferenci positivJE FESTIVAL, panelu Smart region (22.11.), přijďte.

Foto (zdroj): Priessnitzovy léčebné lázně

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.