Jeseník je jeden z nejbezpečnějších okresů Česka

05.02.2022

Ono se to bere jako samozřejmost, leč ve skutečnosti je to jedna z největších devíz tohoto okresu - bezpečnost. Pocit bezpečí, jaké tady každý z nás může pociťovat, ať je po setmění v centru města nebo v odlehlé osadě, ať nezamyká auto, nosí peněženku v přední kapse batohu nebo parkuje kočárek před obchodem.

Kriminalita je v okrese Jeseník z pohledu statistiky tak nějak na sestupu. Vycházíme z oficiálních policejních dat (kriminalita.policie.cz) a bereme v potaz úplně všechno, co Policie ČR na Jesenicku řeší (násilí, krádeže, podvody, požáry, majetkovou trestnou činnost, dopravní nehody, extremismus, drogy i přestupky). Policejní statistici za rok 2021 evidují celkem 4 430 "kusů" něčeho, co si vyžádalo výjezd policistů v Jeseníku, Zlatých Horách, Žulové či Javorníku. Pokud z čísel vyndáme přestupky, dostaneme se na velmi sympatických 347 věcí, které zaměstnaly muže v uniformách. Ne snad, že by přestupky neřešili.

A co pohled na čísla z minulých let? V roce 2020 to bylo 4 481 sepsaných protokolů, rok předtím ve 2019 na 4 693 kusů, rok 2018 přinesl 5 203 policejních zápisů a o rok dříve (2017) zase o trochu víc, přesně 5 240. Za rok 2016 bylo v okrese napácháno 5 693 přečinů proti zákonu. Ze srovnání plyne, že to jde pozvolna dolů. Naopak nahoru jde podle zpráv od Policie ČR objasněnost, asi jak se zlepšuje technika a metody, možná rychlost aut ;-)

Kdepak, vůbec se nechceme rouhat. Dokud tady budou mít policisté pohodové služby (týjo, jestli si to teď čtou, určitě nesouhlasí), bude to pro Jesenicko ta nejlepší zpráva.

Stejně jsou to i s hasiči a záchranáři frajeři a frajerky.

Foto (zdroj): Policie ČR

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies