Jeseník bude mít novou neurologii ve staré kotelně

03.08.2023

Jeseník se dočká dalšího zlepšení nabídky zdravotní péče. V budově bývalé kotelny na Seifertově ulici vznikne moderní zdravotnické zařízení, kde pacienti z celého okresu najdou ordinaci neurologa. Jde o jednu ze základních lékařských specializací, jíž se sem zdravotním pojišťovnám dlouhodobě nedařilo přitáhnout.

V poslední době tuhle roli zastává MUDr. Barbora Slováková, ale svou praxi zde provozuje pouze 1x týdně, což nepokrývá potřeby okresu. Právě proto se paní doktorka a její společnost Slovmed dohodla s městem, že to jí pro tyto účely odprodá budovu bývalé kotelny 'Husova'. V ní Slovmed s.r.o. ambulanci otevře. Tím městu pomůže smysluplně oživit nevyužívaný objekt.

Ve stárnoucím regionu bezesporu vítaný přístup. Tím spíš, že se Slovmed nehodlá spokojit pouze se standardní neurologickou ordinací. Plánují služby rozšířit např. směrem k diagnostice a trénování paměti pacientů, spolupracovat chtějí i s Neurologickou klinikou Fakultní nemocnice Ostrava.

Náklady na vybudování jsou odhadovány na přibližně 15 milionů korun, za které okres Jeseník získá v horizontu 3-5 let moderní zdravotnické pracoviště. Dostupnost zdravotní péče je dost zásadní argument pro to na nějakém místě žít nebo nežít, tak se zdá, že budoucnost regionu není ztracena ;-)

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.