Jeseník bude mít na olympiádě dva reprezentanty, Adam Fellner a Honza Pechoušek letí

20.01.2022

Zatímco politici nejen z Česka řeší, jestli mají do Číny jezdit, dva borci z Jeseníku mají od včerejška jasno, že oni rozhodně balí. Balí běžkařskou bagáž a nevystupují na Ramzové, že by si střihli klasikou Paprsek, oni balí olympijské stejnokroje včetně Raškovky 2 a střihnou si předlouhý let vládním speciálem do Pekingu. Pánové, jen žádné extempore s testy a respirátory v letadle ;-)

Adam Fellner a Honza Pechoušek, oba odchovanci, a i v současnosti členové předního českého běžkařského klubu FENIX SKI TEAM JESENÍK, se probojovali mezi šestici českých lyžařů, která nás bude reprezentovat na zimní olympiádě v čínském Pekingu. Samozřejmě je to v prvé řadě maximální ocenění obou kluků, protože na olympiádu se jezdí přes nominační kritéria díky výkonnosti. Ono je to ale nepochybně i vyznamenání 'Fenixáků', protože to už mnoho let dělají hodně dobře.

V tuhle chvíli nevíme, do jakých závodů kluci nastoupí, tak se musíme hřát tím, že pronikli mezi prozatím 112 českých sportovců, přicházejících na olympijský stadion pod vlajkou 捷克共和国 [Česká republika]. Přes všechno, co se o olympiádách v souvislosti s přidělováním pořadatelství říká, pro sportovce je to absolutní vrchol. Nebudeme si kazit radost z Adama s Honzou, budeme je vyhlížet v bílé stopě někdy mezi 4. a 20. únorem, časový posun nás rozhodně neodradí.

Kluci, jste borci, vypilujte formu, nechte si dobře namazat, dostaňte ze sebe to nejlepší, ale nezapomeňte si to i užít.

Námět (zdroj): Ivana Kautzová
Foto (zdroj): Nordic Focus

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.