Jeseník bude během předsednictví ČR Evropské unii hostit konferenci o regionálním rozvoji

13.06.2022

Až bude Česká republika od 1. července na půl roku předsedat Evropské unii, bude nastolovat témata všem 27 státům a jejich 447 milionům obyvatel. Velmi pravděpodobně tam bude plyn a elektromobilita, určitě tam ale bude chytrý venkov. A teď pozor - konference zabývající se rozvojem hospodářsky a sociálně ohrožených regionů se uskuteční v Jeseníku!

Tohle je vyznamenání jako hrom a signál, že o Jesenicku se v Praze ví. Tohle je příležitost, jaká se jen tak nenabídne, můžeme se zviditelnit u 26 států Evropy. Do Jeseníku se od 9. do 11. listopadu sjede stovka delegátů na konferenci 'Inovativní region - příležitosti a výzvy'. V našem lázeňském městě se bude diskutovat o tom, jak ohroženého regionu budovat region progresivní, jak v něm propojovat veřejný a soukromý sektor, jak toho dosahovat díky zapojení moderních technologií a chytrých přístupů. Můžeme se těšit na příjezd českých ministrů, za Evropu tu budou ředitelé odborů ministerstev z jednotlivých zemí, zástupci několika EU institucí a určitě nějací starostové z evropských států. V těch všech může Jeseník zanechat hlubokou stopu, protože téma regionálního rozvoje řeší v mnoha zemích Evropské unie.

Pakliže vláda kvůli šetření nákladů na předsednictví neplánuje příliš mnoho akcí mimo Prahu, konference v Jeseníku bude spíše výjimkou.

Foto (zdroj): Unsplash 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.