Jeseničtí SteelPro 4 budou reprezentovat Česko na světovém finále stavebních projektů

25.07.2023

Před měsíce a kousek jsme tady velebili silnou ocelovou stavařskou tradici, s níž Jesenicko dělá pomyslnou díru do světa. Dnes můžeme tvrdit, že v případě projektantů ze SteelPro 4 je ta světovost i čerstvě potvrzena.

Firma se účastnila národního finále stavebních projektů navržených v softwaru Tekla Structure. Zásadní zprávou je, že v kategorii 'průmyslové projekty' SteelPro 4 se svým návrhem konstrukce pece na zpracování železné rudy vyhrál a bude Česko reprezentovat na světovém finále soutěže Tekla BIM Awards 2024. Ta proběhne v druhé polovině roku.

Indický klient zadal SteelPro 4 výrobu 3D modelu indukční pece určené pro kalení oceli při teplotě až 1250° C. Během příprav se projektanti díla museli popasovat s některými úskalími, jako například s tepelnou roztažností a seismickými účinky hlavního objektu.

Klient byl spokojen a SteelPro 4 to kromě nově získaných zkušeností vyneslo nominaci na světové udílení cen. Inu, když chcete získávat zajímavé zakázky, musíte jich aspoň pár udělat a dát o tom vědět.

Foto (zdroj): SteelPro 4 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.