Jeseničtí dobrovolní hasiči dohašují u Pravčické brány a těší se na novou základnu

09.08.2022

Velký průšvih v Národním parku České Švýcarsko ukazuje úžasnou profesní solidaritu hasičů napříč republikou. Opakovaně do Hřenska vyráží posádka jesenických profesionálních hasičů, od soboty tam jsou opět v akci. Na sever Čech v sobotu vyrazil také kvartet jesenických hasičů dobrovolných.

Pánové Tomáš Guzej, Lukáš Guzej, Petr Lukáš a Martin Chaloupka ml. vzali auto a od neděle pomáhají svým profesionálním kolegům s hlídáním rozlehlého požářiště i případným dohašováním doutnajících míst. Pánové, klobouk dolů, že ve svém volném čase obětujete dovolenou s rodinou ve prospěch národního parku.

Tak trochu na jejich počest rádi připomínáme, že právě v těchto dnech je u jesenického obchvatu, Zóně Za Podjezdem, budována novostavba požární zbrojnice Sboru dobrovolných hasičů Jeseník. Tam chlapi najdou všechno potřebné - garáž, provozní budovu se zázemím i tradiční sušárnu hadic. Projekt s náklady spočítanými (při starých cenách) na nějakých 22 milionů korun, je financována z evropské dotace a zdrojů Ministerstva vnitra.

Foto (zdroj): SDH Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.