Jesenický Úřad práce maká pro Prahu a jde mu to

08.02.2021

Počítáme s tím, že na příjemce státních podpor navázaných na protipandemická vládní opatření teď můžeme zapůsobit jako červený hadr na býka, ale čtěte dál, nechystáme se tvrdit, že státní kompenzace, bonusy a podpory jsou dostatečné.

Nikdo z nás nechce chodit na Úřad práce, protože víme, co je nejpravděpodobnější důvod návštěvy. Kdo má rád Úřad práce zvedne ruku :-o Snad teď, kdy "pracáky" fungují jako administrátoři programu Antivirus, kdy rychlost úředníků může podnikatelům aspoň malinko zmírnit utrpěné ztráty. Mimochodem, právě jesenický úřad byl v dubnu loňského roku mezi prvními okresy ČR připravenými Antivirus zpracovávat, už tehdy fungoval trochu jako národní call centrum ;-)

Přes zdejší úřad administrativně tečou peníze programu Antivirus pro firmy sídlící v okrese Jeseník, ale v rámci výpomoci bylo a je na IPOSe obsluhováno také několik stovek pražských žadatelů a sem míří dnešní dobrá zpráva. Pracovnice Úřadu práce Jeseník zaznamenávají bezprecedentní množství pozitivních ohlasů od řady podnikatelských subjektů z hlavního města, které jsou poněkud zaskočeny rychlostí zpracování vyúčtování, flexibilitou při podávání doplňujících podkladů, rychlostí komunikace... Zachází to tak daleko, že do Jeseníku pražské firmy volají o radu i v době, kdy už je místní úřad nemá ve správě.

Jako co si budeme povídat, Pražany opěvovaný způsob práce jesenického ÚP má být i ve státním sektoru standardem, jak se ale ukazuje, minimálně v Praze tomu takto není. Dobré tedy vědět, že Jeseník má tohle zmáknuté.

#jesenik #uradprace #uradpracejesenik #urednik #pracak #uradjesenik #dobryurad #antivirus #upjesenik

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.