Jesenický tanec vychovává další nadějný pár Miriam Holaňová a Honza Samek

23.11.2022

Máme uznání pro každého, kdo něco dělá s maximálním nasazením. Četné poučky říkají, že pak je úspěch zaručen. Když se ale díváme na postupový klíč ve sportovním tanci, čeká na malý taneční pár Miriam Holaňová a Honza Samek ještě hodně práce.

Anebo vůbec ne, protože při pohledu na jejich tréninkové a závodní nasazení, které do toho vkládají, se mohou postupy do vyšších pater dít ve svižném tempu. Obě jejich disciplíny jsou totiž svižné. Jesenický Klub sportovních tanců reprezentují v párových latinsko-amerických tancích a ve standardních tancích.

Zdejší oddíl se do toho opřel, na trénování angažoval úspěšné české trenéry (mistry ČR i světa), a tak se výsledky dostavují i u Honzíka s Miriamkou. To je na dětech kouzelné, že když je něco fakt baví, jejich progres je vidět prakticky ze dne na den. Byť u tancování je potřeba ještě smysl pro rytmus, který když nemáte, přísní porotci to na závodech obvykle prokouknou. Jako to znáte z populární televizní soutěže ;-)

Honzík mohl být po tátovi fotbalista, ale zvítězily v něm máminy taneční geny, a taky větší chuť bojovat v individuálních sportech. Tancování s malou Miriam je sport sice párový, ale ta zodpovědnost jednotlivce za kroky je neoddiskutovatelná.

Děti v doprovodu rodičů - jejich největších fanoušků a podporovatelů - objíždějí republiku, kde bojují s podobně zanícenými vrstevníky a ona jim tam hodně často cinkne medaile. Tančí spolu něco málo přes dva roky a jenom za letošek zvládli 15 tanečních soutěží, na kterých posbírali 4x zlato, 7x stříbro a 5x bronz.

Moc pěkně se na ně kouká, tak mlaďochům přejeme, ať se jich radost z tance drží co nejpevněji.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.