Jesenický Oscar Senior oceněn od Aging 2.0

21.01.2021

Milé Jesenicko, pokud se nám nepodaří uspokojivě vyřešit probíhající brain drain (pro čtenáře o něco vlídněji odliv lidského kapitálu) z Jesenicka, stane se velmi brzy našim hlavním tématem stárnutí populace (světově znějící aging).

Vydáme-li se tím druhým směrem, budeme mít drobnou výhodu díky Tomáši Poskerovi a jeho platformě zjednodušující život starým lidem - Oscar Senior. Jeho firma s kořeny v Jeseníku je v téhle oblasti jako doma, což potvrdilo i čerstvé ocenění světové sítě inovátorů Aging 2.0, která jesenický projekt Senior Taxi zařadila mezi 21 globálně nejinovativnějších projektů řešících problematiku stárnutí. Vývojářsky má tuhle appku na svědomí právě tým Oscar Senior.

A tak se město Jeseník těší poměrně světové pozornosti odborných kruhů, neboť Aging 2.0 působí ve 31 zemích a sdružuje na 40 tisíc lidí zabývajících se tématem stárnutí populace. Jestliže je zaujme městský projekt taxíků pro seniory, tak je na tom něco asi hodně dobře, ne? Nominační text na webu Aging 2.0 přímo vybízí další města, aby službu vzali i k sobě, tak třeba to Oscar Senior cinkne.

Kdybyste chtěli vědět, jak to čtou v zahraničí, pak: "Learn how the small town of Jeseník in the Czech Republic use an innovative app to reduce mobility costs for seniors by 80 %." ;-)

We are so proud...

#mestojesenik #jesenik #jesenikjezaodmenu #oscarsenior #starnutipopulace #aging #aging2.0 #oceneni #inovace #seniortaxi #seniortaxijesenik #mobilniaplikace #app #proseniory #sluzbaproseniory

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.