Jesenický Lidl bojuje s plýtváním zeleniny a ovoce

02.12.2021

Je skvělé, že roste náročnost nás coby zákazníků, aby zboží v obchodech bylo vždy v bezvadné kvalitě. Jen to s sebou občas nese plýtvání zejména čerstvým zbožím, které obchodníci musí velmi pečlivě vyřazovat z regálů.

A protože to u nadnárodních řetězců přítomných v Jeseníku (Penny, Albert, Lidl, Billa, Kaufland), znamená klidně i stovky kil vyhozených potravin, rozhodli se s tím v jesenickém Lidlu něco udělat. Pro ty nejuvědomělejší zákazníky vyhradili u pokladen speciální místo, kam denně doplňují ovoce a zeleninu, které utrpěly nějaké poškození obalu, a tudíž je už není možné prodat za plnou cenu. Jedná se o tříkilové bedýnky mixu ovoce a zeleniny, které jsou k mání za symbolických 25 korun. Za ně zákazník získává za a) tři kila vitamínů a za b) skvělý pocit, že zachránil potraviny odsouzené k vyhození. Občas se v akční nabídce objeví i čerstvé květiny.

Až půjdete do Lidlu, omrkněte to. Primárně se tím řetězec snaží omezit plýtvání, sekundárně by tím chtěl vychovávat spotřebitele, aby i oni sami nakupovali o něco zodpovědněji.

V souvislosti s Lidlem dodáme ještě jednu zajímavost týkající se Jeseníku. Oranžové pásky, kterými v Lidlu oblepují zboží blížící se datu expirace, je označeno páskami, které jsou pro všechny české Lidly vyrobeny v Jeseníku u Mirka Ambrozyho (Wristbanditos). Je v tom nejlepší v Evropě!

Foto (zdroj): Lidl

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.