Jesenický Kaufland zelená a inovuje

03.03.2021

Korporace jsou pod veřejným tlakem, aby dělaly víc pro ochranu životního prostředí. Zpravidla mohou, neboť mají přístup ke know-how a mají finanční prostředky na to, aby zelenaly. Koneckonců často plní funkci inovátorů svého oboru, od něhož se inspirují ti menší.

Uvidíme, jak to bude v případě jesenického Kauflandu, který v rámci celé skupiny Schwarz Gruppe zavede účtenky z recyklovatelného papíru. Jste možná ani nevěděli, že ty dosavadní nejsou, co? Je to dobrá zpráva, protože si určitě dovedete představit, kolik kilometrů papíru v 'Kaufu' denně vyprodukují.

Od teď budete vědět, že po vybalení nákupu a jeho letmé konfrontaci s účtenkou tato může letět do modrého kontejneru. Nedáváte si účtenky do šanonu, že ne? ;-) Nebo vy soutěžíte v loterii Ministerstva financí? :-o

Všimli jste si, že Kaufland byl první, kdo vysvlékl salátové okurky z nadbytečných plastových obalů? Taky zelenina na polévku dostala papírovou misku namísto plastové. A používáte jejich nEKOnečné sáčky?

Nepleteme-li se, tak jesenická pobočka začala už i čerstvé maso balit jinak. Až si domů přinesete 5 plátků krkovice, měl by vám jít oddělit obalový papír od plastu.

Jo, když máte po republice 135 prodejen, jakákoli drobná změna má vcelku zásadní dopad v řádu uspořených tun plastů.

A my vrháme přísný pohled na zbylé řetězce, jak ony pokročí v redukci obalů a tak.

Foto (zdroj): Kaufland Česká republika v.o.s.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.