
Jesenický AERS mezi nejinvenčnějšími firmami Česka

Konec roku se nese ve znamení vyhlašování nejrůznějších žebříčků a anket. Jakmile se dobré umístění týká Jesenicka, přispěcháme s informací.
Referujeme o zajímavém úspěchu jesenického technologického startupu AERS, který patří do skupiny Fenix Group. Firma se zabývá vývojem a výrobou velkokapacitních bateriových uložišť. Ta nacházejí uplatnění v domácnostech i v průmyslu a velmi pravděpodobně budou hrát důležitou roli v brzké budoucnosti, v transformaci energetického mixu Česka i Evropy směrem k čistým zdrojům. Úkoly plynoucí z Green Dealu otevírají před AERSem velké obchodní příležitosti.
I proto se hodí, že už za rok 2021 byla tahle mladá společnost (založena v roce 2016) vyhlášena v rámci výročního ceremoniálu 'Českých 100 nejlepších' mezi sedmi nejinvenčnějšími firmami naší země.

Většina z vás AERS zřejmě ještě nezná, připravte se na to, že po vzoru mateřského Fenixu bude stát v první řadě. Co v první řadě, v první linii, pokud se týká např. podpory elektromobility a energetické soběstačnosti.
A jen tak mimochodem, Fenix se umístil v hlavním žebříčku 100 nej firem. Jesenická firma se ocitá ve stejné skupině se Škoda Auto, ČEZ, Mattoni, Madeta, SPA, Česká televize a další.
Foto (zdroj): AERS, Českých 100 nejlepších


Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Zlín a Jeseník - Na volné noze s Robertem Vlachem a Alicí Kavkovou zamíří 28.5. k nám

Videotvůrce Martin Chromek natočil video o skorošickém Stomixu

Zlatohorská mincovna vyrazila medaili k devadesátinám Zdeňka Svěráka

Firmy z Jesenicka se potkaly nad tématem kyberbezpečnosti

