Jesenickou sportovkyní roku futsalistka Lucie Plháková

22.03.2023

První kvartál roku jsou to samé přehlídky a parády a na nich se vyhlašují nejrůznější nej minulého roku. Včera tuhle parádu absolvoval velký sál IPOSu, kam zavítal každý, kdo něco znamená v jesenickém sportu. Slavnostně se tam vyhlašovali nejúspěšnější sportovci okresu Jeseník za rok 2022. Je to každoroční dostaveníčko hobby, poloprofi a profi sportovců našeho regionu.

I přesto, že v sále byli obvykle soutěživí sporťáci, atmosféra pod pódiem byla přátelská a plná úsměvů. Možná tu a tam šlo zahlédnout soustředěnější pohledy jakoby se tázající "Tak klapne to letos?" ;-)

Jakmile moderátor Radek Šilhan začal na pódium zvát sportovce a vyjmenovávat jejich výsledkové úspěchy, v plné kráse se opětovně ukázalo, kolik úžasných sportovců, a v jak pestrých disciplínách se Jesenicku daří vychovávat. My jsme fakt krajem sportu!

Největších ovací se po zásluze dočkala celková vítězka a nová držitelka titulu Nejlepší sportovec okresu Jeseník 2022 - kapitánka AC Gamaspol Jeseník i futsalové reprezentace ČR Lucie Plháková. Nejmilejší návštěvou pak byla basketbalistka Žabin Brno a národního týmu Natálie Stoupalová, kvůli jejíž účasti na vyhlášení měly Brňanky dokonce posunutý trénink. Natálie si do Jeseníku přijela pro ocenění Krajánek, tedy odchovanec Jesenicka (Panter Javorník) působící mimo region.

Kompletní výsledky ankety Nejlepší sportovce okresu Jeseník za rok 2022 vypadají takto:
ŽÁCI
Matěj Gajdoš, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích; Matěj Kalina, FORCE TEAM Jeseník, cyklistika; Adam Posker, Karate Klub Jeseník, karate.

ŽAČKY
Anna Kofroňová, La Pirouette Jeseník, moderní gymnastika; Tereza Nedavašková, Karate Klub Jeseník, karate; Viktorie Sekaninová, Karate Klub Jeseník, karate; Nela Smolíková, FORCE TEAM Jeseník, cyklistika.

JUNIORKY
Zuzka Krátká, FORCE TEAM Jeseník, cyklistika; Adéla Kropáčová, SZUŠ Jeseník, mažoretkový sport; Šarlota Staňová, FORCE TEAM Jeseník, cyklistika.

TRENÉR
Patrik Plhák, AC Gamaspol Jeseník, futsal.

OSOBNOST SPORTU
Petr Procházka

KRAJÁNEK
Natálie Stoupalová, Žabiny Brno (odchovankyně Panter Javorník), basketbal.

ZDRAVOTNĚ HANDICAPOVANÍ
Tomáš Kajnar, TJ Zlaté Hory, cyklistika.

SPORTOVNÍ AKCE ROKU
Mistrovství ČR v silniční cyklistice mládeže a Mistrovství ČR a Slovenska hendikepovaných 2022.

KOLEKTIV
AC Gamaspol Jeseník, družstvo žen, futsal; Fenix Ski Team Jeseník, smíšené družstvo dospělých, juniorů a mládeže, běžecké lyžování; FORCE TEAM Jeseník, cyklistický tým dětí a mládeže, cyklistika.

MUŽI
Milan Greguš, TJ Zlaté Hory, silový trojboj; Pavel Kostorek, Mikulovice, kulturistika; Matyaš Strupek, TJ Zlaté Hory, biketeam, cyklistika – horská kola.

ŽENY
Tereza Hošková, Jiu-Jitsu Jeseník, jiu-jitsu; Lenka Kašparová, TJ Zlaté Hory, Biketeam, cyklistika – horská kola; Daniela Poláková, TJ Zlaté Hory, silový trojboj.

SPORTOVEC ROKU
Lucie Plháková, AC Gamaspol Jeseník, futsal - kapitánka ženského týmu AC Gamaspol Jeseník dotáhla svůj tým ke druhému místu v 1. lize žen a následně obhájila s týmem druhou příčku i v českém poháru, její výkony ji dostaly až do české reprezentace, kterou jako kapitánka vedla na kvalifikaci mistrovství Evropy, v současné době se nachází v nominaci na českou futsalistku roku 2022.

Úplně všem sportovkyním a sportovcům Jesenicka přejeme vedle výsledků, s nimiž budou spokojení, hlavně radost z tréninků i závodů/zápasů a ať se jim vyhýbají zdravotní trable a zranění.

Foto (zdroj): Lucie Musialová, Josef Kavka

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.