Jesenicko vyčnívá nižší spotřebou vody na osobu

24.05.2022

Jesenická vodohospodářská společnost obsluhuje pitnou vodou asi 15 tisíc obyvatel v Bělé, České Vsi, Hradci-Nové Vsi, Jeseníku a Písečné. Tři zajímavá čísla vypadla z výsledků práce Vak Jesenicka za minulý rok.

S denní průměrnou spotřebou 82,7 litrů vody na osobu patříme v rámci České republiky k nejzodpovědnějším zákazníkům vodohospodářských společností (průměr ČR 93,2 litrů), ale boj za efektivnější nakládání s vodou neskončí nikdy, na to se připravme.

Společnost VAK Jesenicka zajišťuje zásobování pitnou vodou pro 3 842 přípojek, v roce 2021 proteklo 187 kilometrů dlouhou vodovodní sítí přes 1 milion kubíků vody. "Čtvrtým rokem po sobě sledujeme mírný pokles spotřeby vody u domácností s výjimkou covidového roku 2020, což doufáme ukazuje na pozitivní trend, kdy lidé více dbají na neplýtvání vodou. I my se snažíme přispívat k edukaci spotřebitelů, děje se tak například na webových stránkách Jesenickávoda.cz.", uvedla k číslu ředitelka VAK Jesenicka Lenka Podhorná.

Jako každý rok Vak Jesenicka investuje nemalé peníze do obnovy vodohospodářské infrastruktury, aby se ztráta vody udržela pod desíti procenty. To je další pozitivní hodnota - ztráta vody činí 9,9 %. Opět je pod republikovým průměrem (14,9 %).

Foto (zdroj): Unsplash
Text (námět): Jesenickávoda.cz

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies