Jesenicko se připravuje na snad už normální letní turistickou sezónu

22.02.2022

Pro všechny je tam pořád spousta otazníků, jestli a jak se pandemie podepíše na cestovním ruchu v roce 2022. Avšak pozitivních signálů přibývá, na letní sezónu se už připravují aktéři z Jesenicka.

Destinační agentura 'Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu' (J-SCR) je jedním z lídrů prohlubování obchodních vztahů se sousedním Polskem, jež v sobě skrývá pořád nevyužitý potenciál.

J-SCR rozvíjí spolupráci s Opolskou regionální turistickou organizací se společným cílem, přilákat do Jeseníků více polských turistů, a naopak do polského příhraničí dostat více návštěvníků z Jesenicka (ČR).

Poslední dvě sezóny, hrubě ovlivněné covidem, nejde brát jako reprezentativní, podle posledních opravdu relevantních údajů z roku 2018, jsou Poláci nejčastěji přijíždějící zahraniční návštěvníci. Má velký význam se téhle národnosti na Jesenicku věnovat.

K většímu zviditelnění Jeseníků v očích našich nejbližších sousedů přispívá také projekt mobilních informačních center, se kterými lidé z J-SCR stávají během sezóny ve vybraných lokalitách na české i polské straně a zvyšují informovanost o atraktivitách i aktuálních událostech v česko-polském pohraničí.

Že oba destinační managementy hledají i digitální řešení pro případ, že protipandemická opatření nedovolí osobní kontakt, potvrzuje otevření on-line konferenčních místností v Jeseníku a v Opole. Ty budou zajišťovat hladkou komunikaci obou týmů. Audiovizuální videokonferenční systém s interaktivním velkoformátovým dotykovým displejem umožní velmi kvalitní spojení v online režimu. J-SCR to mohou využít pro komunikaci nejen s polskými partnery. S tímto vybavením by klidně mohli rozjet spolupráci s destinačními managementy po celém světě.

A k turistickým informačním centrům ještě jedna zpráva. To jesenické, sídlící v Katovně, bude nově členem Asociace informačních turistických center (A.T.I.C.). To lze chápat jako jistou známku kvality a záruku, že návštěvníci centra dostanou vždycky skvělé informace, tipy na výlety, materiály i možnost zakoupit upomínkové předměty.

Vzkaz pro vás zní: choďte, jezděte, běhejte a utrácejte v Jeseníkách a dejte šanci také polským sousedům, mají tam spousty zajímavostí hodných vaší pozornosti.

Foto (zdroj): Unsplash 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.