Jesenicko posiluje v dostupnosti zdravotní péče

20.01.2024

Odborníci varují, jak se během příštích let změní požadavky na zdravotní péči. Ta bude muset pokrývat širší spektrum oborů, jež si vyžádá například prodlužování věku dožití. Pro svoji dobrou budoucnost Jesenicko potřebuje v tomto udržet krok, protože lidé budou žít tam, kde potřebnou zdravotní péči najdou. A jestliže tady v poslední době havarovala důležitá ambulantní neurologická péče, přichází v tomto směru další dobrá zpráva.

Po oznámení záměru společnosti Slovmed, otevřít do pár let neurologickou ambulanci na Husově ulici, přichází jesenická nemocnice s podobným záměrem. Rozšiřuje ambulantní služby zdravotnického zařízení právě o neurologickou ordinaci. Do ní na začátku roku přišla MUDr. Kateřina Pitrochová. Neuroložka nabrala klinickou praxi a cenné zkušenosti během svého devítiletého působení ve Vojenské nemocnic Brno, teď z toho budou profitovat pacienti z celého okresu.

Doktorka ordinuje pět dní v týdnu, to je slušná vstupní podmínka pro to, aby její práce hmatatelně přispěla ke zlepšení zdraví regionu. Nemoci a poruchy nervové soustavy totiž nejsou ničím vzácným, co by neexistovalo.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Nemocnice AGEL Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.