Jesenicko, pojď se zbavit mobilů

14.05.2023

Jistě by bylo zajímavé povypínat všechny mobily. Ta představa, co by se na Jesenicku začalo dít, je zajímavá. Ve skutečnosti se jedná o mobily už vypnuté, vybité, vysloužilé. Těch je potřeba se zbavit, a to líp než vyhozením na skládku, kde by se z nich začaly uvolňovat toxické látky.

Nabízíme vám elegantní způsob, jak se prostřednictvím odběrného místa v blízkosti vašeho bydliště můžete snadno zbavit elektronického zařízení, jehož recyklací se ušetří 36,8 litrů vody, 2,63 kilogramů CO2 a 1 kilogram ropy. Vsadíme se s vámi o co chcete, že ve vaši domácnosti právě teď bezprizorně leží nejmíň dva mrtvé mobily, že jo?

Dívejte, jak jednoduché to může být. Zabalte nefunkční mobil do kartonové krabičky a odneste ji na jakékoli podací místo Zásilkovny. Při posílání nahlaste obsluze kód 98 765 259, nebudete nic platit a váš starý mobil zamíří rovnou k organizátorům akce 'Recykluj mobil'. Síť podacích míst Zásilkovny je na Jesenicku už docela hustá. Najdete je v Javorníku (2), Vidnavě, Mikulovicích (2), Zlatých Horách, Lipové-lázně, Jeseníku (11), plus Zlatohoráci mohou nefunkční mobil odevzdat i v městské knihovně.

Děkujeme, že vašimi vyřazenými mobily nezatížíte zdejší životní prostředí. Jo a jestli chcete, klidně vypněte i svůj funkční mobil ;-)

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.