Jesenicko, pojď k volbám, máme to komu hodit

30.09.2021

Politici nám před každými volbami tvrdí, že právě tyhle jsou důležité, politici nám dokonce tvrdí, že to oni zařídí naše blaho. Spousty populistických slibů, které Jesenicko neposouvají ani o píď vpřed. Ale ano, tyhle volby jsou důležité, protože hledáme lídry, kteří udělají z Česka (a Jesenicka) opravdovou zemi budoucnosti.

Není to vůbec málo, mít možnost dát hlas někomu, kdo je připraven za Jesenicko bojovat ve vysoké politice, tak jsme si prolistovali kandidátky a podívali se, od koho by šlo kvalitní práci pro region očekávat.

Nejsme sázková kancelář, ale možná nejblíž do Poslanecké sněmovny má Josef Ťulpík, majitel WTC Písečná, kterého najdete na třetí pozici kandidátky Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09). Na stejném lístku číslo 13 je i jesenická studentka politologie na Univerzitě Palackého Tereza Vodáková a starosta Lipové Lubomír Žmolík. Lukáš Morávek, podnikatel a toho času radní v Jeseníku, je číslem 6 na kandidátce Zelených. Zakladatel kontejnerářského impéria Warex Antonín Fryč je dokonce jedničkou Trikolory Svobodných a Soukromníků. V tomtéž uskupení se uchází o vaše hlasy jesenický zastupitel Jiří Jelínek. Obhájit poslanecký mandát zkouší bývalý starosta Jeseníku Adam Kalous, na kandidátce s ním je i další zastupitelka Jeseníku Jana Konvičková.

Neřešíme vás, kteří máte rozhodnuto, nepřemlouváme váhající, míříme na ty, kteří se volit nechystají. Jsou to nejčastěji mladí lidé, a přitom právě oni podle nás mají tu schopnost najít mezi politiky ty lídry, s nimiž máme šanci dvojitou transformaci Česka/Jesenicka (digitalizaci a zezelenání) zvládnout. Přiteče na to dost peněz z Evropy, chtělo by je to smysluplně využít.

Abychom vám to malinko usnadnili, požádali jsme o krátký "předvolební" rozhovor několik Jeseníčáků, kterých si vážíme, aby nám oni prozradili svoji motivaci jít k volebním urnám, třeba vás to bude inspirovat. Až do příštího čtvrtka budeme tyto rozhovory uveřejňovat, protože platí, že čím více mladých se zvedne, tím lepší Česko tady za 4 roky můžeme mít.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies