Jesenicko má svůj lokální podcast

06.02.2021

Z toho by už jednomu hráblo, lockdown nás připravil o kupu interakce s okolím a bohužel návrat do normálního života je spíše v nedohlednu. Hotovou renesanci za korony prožívají podcasty, dělá je kde kdo. Podcast je audio obsah, co si můžete brát s sebou na sport, na výlet, do auta, na záchod..., kdy dokonce i chlap zvládne poslouchat zajímavý rozhovor a dělat u toho nějakou druhou činnost ;-)

Vlastivědné muzeum Jesenicka a Městská kulturní zařízení Jeseník přikládají ruku k dílu a dávají nám pro boj s absencí kultury aspoň nějakou munici. Společně uvedli v život přísně lokální podcast Hovory z hor, v němž se budou řešit regionální témata, jako jsou historie, biologie, geografie, kultura...

Venku jsou sice teprve dvě epizody, ale Pavel Rušar z muzea i Petra Fusová z MKZ bezpochyby věří v nekonečnou sérii, protože z hlediska obsahu je Jesenicko nevyčerpatelnou studnicí.

Role moderátora se ujal Josef Halamíček, zpovídal už místního historika Pavla Macháčka a ředitelku Okresního archivu Bohumilu Tinzovou.

K poslechu je podcast aktuálně na Youtube, počítá se i s umístěním na portále SoundCloud.

Oba již zveřejněné rozhovory najdete níže.

#vlastivednemuzeumjesenicka #mkzjesenik #kulturavjeseniku #podcast #hovoryzhor #jesenickypodcast

Foto (zdroj): MKZ Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.