Jesenicko má k Olomouci zase blíž

17.11.2020

Jasně, že to můžeme považovat za pouhé symbolické gesto, ale můžeme si to taky vyložit jako přímý důkaz toho, že okres Jeseník bude na Krajském úřadě v Olomouci vnímán zase o trochu silněji. Nově zvolený hejtman Josef Suchánek totiž v pátek 13. přijel na svoji první mimoolomouckou návštěvu právě do Jeseníku.
Tady se potkal se starostkou Zdeňkou Blišťanovou a jejími místostarosty Tomášem Vlazlem a Václavem Urbanem, mluvili tak nějak o všem, co Jeseník trápí a může mu s tím pomoci Kraj. Rozhodně tedy narazili na zdravotnictví, což je pro tenhle odlehlejší kus Česka zatraceně důležité téma. Pan hejtman se byl v Jesenické nemocnici i podívat.
Krajská delegace se sešla také s ředitelem průmyslové školy Jiřím Viternou, jehož vzdělávací ústav kraj zřizuje, tak to se sluší pěstovat dobré vztahy ;-) Připomínáme, že město Jeseník, SPŠ a Olomoucký kraj hledají společnou trojcestnou řeč při budování multifunkčního hřiště za eMkem, i proto byl příjezd hejtmana Suchánka užitečný.
Ten deklaroval, že na hejtmanství zřídí jakousi "bruselskou linku", která bude chudšímu Jesenicku asistovat při čerpáním evropských dotací, s jejichž pomocí půjde hýbat s kvalitou života v regionu.
No, a protože by v Šumperku měla vzniknout regionální kancelář krajských zastupitelů, mělo by se tím Jesenicko Olomouckému kraji zase o něco přiblížit.
Nezapomeňme, že na Jesenicku je aktivní Inovační centrum Olomouckého kraje, jedna z institucí zřizovaná krajem, s nímž positivJE připravuje 26. listopadu celodenní FESTIVAL. Vstupenky na online přenos si zajistíte tady.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.